payday loans

Koncert noworoczny zespołu Jakubowe Muszelki

Serdecznie zapraszamy na noworoczny koncert kolędowy naszego zespołu Jakubowe Muszelki, który odbędzie się 01 stycznia 2017 r. około godziny 18:00, po wieczornej Mszy Świętej o 17:00

Zespół zaprezentuje część utworów z wydanej właśnie płyty kolędowej pod tytułem "Anieli Cię przynieśli..."

Zapraszamy serdecznie

JM-koncert-750

 

List pasterski Episkopatu Polski z okazji Roku św. Brata Alberta

Drodzy Bracia i Siostry!
Motywem przewodnim dzisiejszej liturgii słowa jest radosna nowina o Emmanuelu – Bogu bliskim każdemu z nas. O Bogu, który jest blisko nie tylko dla tych, którzy z troską Go szukają, ale również o Bogu, który pragnie bliskości tych, którzy poprzez różnego rodzaju nieszczęścia, porażki życiowe czy moralne zagubienie utracili poczucie Jego obecności. Szczyt owego zbliżenia się Boga do człowieka stanowi Wcielenie Bożego Syna, przyjście na świat poczętego z Maryi Dziewicy Jezusa Chrystusa, który „zbawia swój lud od jego grzechów” (Mt 1,21). Przeżywamy aktualnie ostatni tydzień liturgicznego czasu Adwentu, przygotowując się do świętowania narodzenia Emmanuela, Boga, którego pragnieniem jest bycie z nami.

Więcej…
 

26.12.2016, Ogłoszenia - św. Szczepana

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” Bóg jako człowiek doświadczał tego, co jest naszym udziałem. Zna nasze problemy i radości. Dziękujmy za tą obecność i brońmy Chrystusa z taką odwagą jak św. Szczepan.

Więcej…
 

Na radosne Święta Bożego Narodzenia i zbliżający się Nowy Rok 2017 łamiąc się opłatkiem składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą:

Niech Dziecię Jezus,
Które do nas przychodzi
obdarza pokojem, radością
i wszelkimi potrzebnymi łaskami!
Niech 2017 Rok upływa w zdrowiu,
w obfitości darów i łask Bożych,
a Maryja z Józefem i św. Jakubem
prowadzą na spotkanie z Jezusem.


Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Życzy ks. kan. Ryszard Honkisz
kustosz sanktuarium i proboszcz parafii
pw. św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych
ks. Aleksander Kasprzyk – wikariusz
ks. Jan Majewski - rezydent oraz
Parafialna Rada Duszpasterska
Kapituła Bractwa św. Jakuba Apostoła
i Zarząd Parafialnego Klubu Sportowego „JAKUB”

Więcławice 16.12.2016 r.

 

SŁOWO PASTERSKIE ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA

Czcigodni Kapłani, diecezjalni i zakonni, Osoby Konsekrowane, Drogie Wspólnoty Parafialne, Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia w Archidiecezji Krakowskiej,


Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego ( kanon 401 §1 ), każdy biskup po osiągnięciu wieku 75 lat życia, składa na ręce Ojca św. dymisję ze sprawowanego urzędu i po przyjęciu jej przez Papieża, przechodzi na emeryturę. Uczyniłem to na wiosnę 2014 roku. Jednak ze względu na doniosłość wydarzeń, które miały dokonać się w Krakowie, i czas potrzebny na ich właściwe przygotowanie, przede wszystkim Światowe Dni Młodzieży, dopiero teraz Papież Franciszek przyjął moją dymisję i w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia br., mianował nowego biskupa diecezjalnego w Archidiecezji Krakowskiej.
Został nim abp Marek Jędraszewski, dotychczasowy Metropolita Łódzki.  

Więcej…
 

18.12.2016, Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Zapaliliśmy już czwartą świeczkę na wieńcu adwentowym. Przyjście Pana jest bliskie. Ile jest w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile ufamy Bogu w naszym życiu? Czy my jak św. Józef w dzisiejszej Ewangelii też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?
O godz. 16.30 zapraszamy dziś na Nieszpory.
Przez cały tydzień zapraszamy wszystkich na RORATY o godz. 17.00.

Więcej…
 


Strona 74 z 120