payday loans

19.07.2015, Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego – takie słowa psalmu śpiewamy dzisiaj. Kiedy jesteśmy pod opieką Jezusa – Dobrego Pasterza, nic złego nam nie grozi. On zna nas i troszczy się o nas, broni nas i ochrania. Naucza nas i zachęca do odpoczynku. Wsłuchujmy się w Jego głos, dajmy się Mu poprowadzić, zaufajmy Mu. On nie zostawi swoich owiec.

Więcej…
 

 

2536072015

 

12.07.2015, Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

Podczas każdej Mszy świętej stajemy przed Bogiem, o którym św. Paweł napisał, że z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa. Należymy do Boga, który nas kocha i pragnie naszego dobra. Pamiętajmy o wielkiej wdzięczności za wszystko, co otrzymujemy od Pana w naszej codzienności.

Więcej…
 

5.07.2015, Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

Mieszkańcy rodzinnego miasta Nazaret nie przyjęli Jezusa , wątpili w Niego. Ich problem polegał na tym , że znali Go zbyt powierzchownie. Znali Jezusa tylko według ciała. Nie uwierzyli , dlatego Pan dziwił się ich niedowiarstwu. A jaka jest moja wiara w Pana Jezusa ?

Więcej…
 

28.06.2015, Ogłoszenia - 13 Niedziela Zwykła

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, jak ważna jest wiara w osobistym spotkaniu z Panem Jezusem. Przychodząc na Eucharystię, nierzadko mamy serce i myśli zaprzątnięte problemami, z którymi my lub nasi bliscy nie możemy sobie poradzić. Wypowiedzmy przed Bogiem, co nas boli, lub choćby zechciejmy dotknąć jego płaszcza. I wsłuchajmy się z otwartym sercem w słowa Pana Jezusa: „Nie bój się, wierz tylko”.
Modli się dzisiaj z nami Piotr Kuba Kubowicz, artysta Piwnicy Pod Baranami. Bóg zapłać za obecność i świadectwo wiary.
Przypominamy, że przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godz. 12.15, a od dziś także Nieszporów o godz. 16.30.

Więcej…
 

21.06.2015, Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

Szalejąca burza, podejmowany wysiłek, żeby nie utonąć, wołanie do Boga: „Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?”. A Bóg milczy, śpi w tyle łodzi. Czyż nie przeżywamy w naszym życiu tego, czego doświadczyli uczniowie podczas burzy na jeziorze? Pan Jezus był tak blisko nich, a oni się bali, nie ufali. Pan Bóg, choć nie od razu ratuje nas z każdej trudnej sytuacji, jest stale przy nas. I pyta: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?”.
Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, dziś o godz. 16.30.

Więcej…
 


Strona 74 z 93