payday loans
Bieg drogą św. Jakuba

III MAŁOPOLSKI BIEG DROGĄ ŚW. JAKUBA - ZAPISY

Dziś ruszyły zapisy na III Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Strona biegu

Lista startowa

BIEG DROGĄ ŚW. JAKUBA III

 

 

 

314 biegaczy na Jakubowym Szlaku

Serdecznie dziękujemy, że tak licznie wzięli Państwo udział w II Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba organizowanym przez Bractwo św. Jakuba w Więcławicach przy wsparciu kustosza sanktuarium św. Jakuba - ks. Ryszarda Honkisza. W sumie gościliśmy 314 uczestników, w tym 214 zawodników biegu głównego walczących o puchar wójta p. Antoniego Rumiana i 100 uczestników biegu sztafetowego o puchar dyrektora ZS w Więcławicach - p. Moniki Wołek. Cieszymy się, że byli z nami p. Grzegorz Sudoł – znany polski lekkoatleta, p. Ireneusz Raś – poseł na Sejm, p. Marek Thier – właściciel Naturalnej Wody Mineralnej Małopolanka (będącej oficjalną wodą biegu) oraz przedstawiciele mediów: p. Magdalena Uchto z Dziennika Polskiego, p. Miłosz Kluba z Niedzieli oraz reporter Radia Kraków.

Organizatorzy i zawodnicy postraszeni deszczem podczas zapisów na bieg, wynagrodzeni zostali słoneczną pogodą podczas zawodów. Na trasie biegaczom towarzyszyły dwa ambulanse, radiowóz oraz trzy samochody zabezpieczające ruch. Obeszło się bez żadnych kontuzji. Na pierwszych pozycjach w kategorii pań uplasowały się: Maria Sławik (7,5km) oraz Agnieszka Cader (12, 5km). W kategorii panów Tomasz Kawik (7, 5 km) i Andrzej Lachowski (12, 5 km). Laureaci otrzymali puchary, nagrody pieniężne, zestawy z piórem, kosmetyki, koszulki z logo Bractwa św. Jakuba, statuetki św. Jakuba, bony na jazdę konną i pizzę. Dziękujemy partnerom biegu i sponsorom, bez nich impreza by się nie odbyła. Naszymi ofiarodawcami byli: BIKERSHOP, BANK BSR, CKiP w Michałowicach, PHARMA CF, PIZERIA LIBERO, „NOWAKÓWKA” oraz firma BAWISKLEP, za sprawą której buzie dzieci biorących udział w zawodach biegowych zorganizowanych przez „Pełną Chatę” oraz w konkursach przygotowanych przez ZHP Szczep Wigry, były uśmiechnięte. Puchary i piękne albumy o budowie Stadionu Narodowego ufundowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyrazy wdzięczności należą się wszystkim, którzy oddali swój sobotni wolny czas na organizację imprezy: M. Podymkiewiczowi – radnemu gminy Michałowice, który wraz ze Strażakami z OSP w Więcławicach, Zagórzycach i Woli Więcławskiej pomagał w zabezpieczeniu trasy, członkom Bractwa św. Jakuba: F. i K. Mrozom, B. Kuczmańskiej z rodziną oraz K. Pierógowi, a także L. Hincowi, A. Szewczykowi, K. Szczepankowi, F. Osuchowi z Pełnej Chaty, K. Talik i Szczepowi Wigry z Krakowa, M. Sieńce, rodzeństwu Szydłów, D. Machnik, nauczycielom, rodzicom z ZS w Więcławicach i wielu innym osobom! Uczniowie pewnie osobiście podziękują p. L. Majewskiemu i p. dyrektor ZS w Więcławicach. Organizując Międzyszkolny Bieg Sztafetowy, zapewnili niezapomniane emocje swym podopiecznym. Wszystkich zapraszamy za rok!

Iwona Bińczycka-Kołacz

Koordynator Biegu

 

Oficjalne wyniki biegu na stronie:

http://www.race-timing.pl/pliki/File/2014/wyniki%20II%20bieg.pdf

 

IMG 2583 - Kopia

Więcej zdjęć:

START

https://plus.google.com/u/0/photos/110006076114578815428/albums/6059725157690321537

NA TRASIE

https://plus.google.com/u/0/photos/110006076114578815428/albums/6059777272610508513

FINAŁ

https://plus.google.com/u/0/photos/110006076114578815428/albums/6060348347613736609

 oraz na naszej stronie internetowej:

 https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba

 

 

 

Dołącz do II Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba

Bieg na Camino

Nietypowa namiastka podróży do Santiago de Compostela na małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba

Dnia 13.09.2014 r. o godz. 14.00 już po raz drugi Bractwo św. Jakuba zaprasza wszystkich miłośników biegania do Więcławic na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy  – Grzegorz Sudoł (będzie on towarzyszył uczestnikom na trasie). „Radio Plus”, „Niedziela” i „Droga” zostali patronami medialnymi imprezy.

W II Małopolskim Biegu Drogą św. Jakuba będą mogli wziąć udział bardziej zaawansowani i początkujący biegacze – podobnie jak w ubiegłym roku – zawodnicy mają do wyboru dystans 12,5 km lub 7,5 km. Atrakcyjne nagrody kuszą, by dołączyć do wydarzenia. Wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie rower OSCAR Vis V-brake ufundowany przez firmę BIKERSHOP.

W biegu dłuższym za pierwsze miejsce sportowcy otrzymają 400 zł (sponsorem głównej nagrody jest Bank BSR). W biegu na 7,5 km zwycięzcy dostaną 200 zł. Będzie można także wygrać lekcje jazdy konnej w Gospodarstwie Nowakówka, kosmetyki (ufundowane przez firmę Pharma CF) oraz bony do Pizzerii Libero. Oficjalną wodą II Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba jest Naturalna Woda Mineralna „MAŁOPOLANKA ZDRÓJ”.

Wszyscy, niezależnie od długości wybranego odcinka i szybkości pokonania go, otrzymają medale - jak na Camino przystało – w kształcie muszli św. Jakuba. Wydatek energetyczny będzie można uzupełnić na mecie pysznym bigosem!

Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Na boisku za budynkiem OSP w Więcławicach (wejście przez Ogrody Parafialne lub z parkingu OSP) o godz. 13.00 zawody biegowe dla najmłodszych zorganizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata". Zaraz potem na gry i zabawy zaprosi najmłodszych ZHP – Szczep Wigry z Krakowa. Nagrody dla dzieciaków ufundował Bawisklep.

Pięć minut po rozpoczęciu biegu głównego rozpocznie się Międzyszkolny Sztafetowy Bieg Przełajowy Drogą św. Jakuba o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Więcławicach Starych.

Dodajmy, że pierwsza edycja biegu na Jakubowym Szlaku spotkała się z ogromnym uznaniem zawodników. Oto wypowiedź jednego z uczestników zamieszczona na portalu maratony polskie.pl: „Dawno nie byłem na tak fajnej imprezie biegowej, trzeba pochwalić organizatorów, że organizując pierwszy raz taką imprezę, zrobili to tak fantastycznie!”.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie obejrzeć można zdjęcia z I Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba:  https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba, a także dokonać zapisu na kolejny bieg szlakiem żółtej muszli. Szczegóły i zapisy również na stronie www.caminogalicja.pl.

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bińczycka-Kołacz

Koordynator Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba

 

MEDAL BIEGU

Medal biegu 2014 - Kopia

Więcej…
 

II Małopolski Bieg Droga św. Jakuba

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ! WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK:

https://docs.google.com/forms/d/1GBg8jhpaVFCnMSjzY2RFeAIRrEwDVM501a4BGpbBiuI/viewform

GŁÓWNA NAGRODA TO 400 ZŁ W BIEGU NA 12,5 KM I 200 ZŁ W BIEGU NA 7,5 KM (W TYM ROKU OSOBNA KWALIFIKACJA MĘŻCZYZN I KOBIET!)

II Bieg Droga sw Jakuba najnowszy

 

II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

II Bieg Droga sw Jakuba najnowszy

 

 

Miło nam poinformować, że zostały uruchomione zapisy na II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba!

Przed rejestracją prosimy zapoznać się z regulaminem biegu:

REGULAMIN - II Małopolski Bieg Droga św. Jakuba

 

Zapisu na bieg można dokonać, klikając na link poniżej:

Formularz zapisów na II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba

 Podgląd listy startowej:

Lista startowa - II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

W razie pytań prosimy o kontakt:

Iwona Bińczycka-Kołacz

Koordynator Malopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba

 
 


Strona 2 z 2