payday loans
Aktualności

Letnie warsztaty integracyjne z Pełną Chatą

Zapraszamy do zapisów!

Plakat Lato 2017-800x600

 

 

Zakończenie kolejnego roku zajęć w Strażnicy Kultury

sk-ognisko21

 

Zapraszamy na V piknik rowerowy i Dzień Dziecka 27 maja od 15:00

Plakat ROWERY ok3

Plakat DD 2017 ok3

 

Zaproszenie na nowe zajęcia i warsztaty w Strażnicy Kultury

Stowarzyszenie Pełna Chata zaprasza do zapisów i udziału w nowych warsztatach i zajęciach organizowanych w Strażnicy Kultury.

Polecamy!

akordeon31plakat_Kurozwękiplakat_Łańcut2tulip21

 

Relacja z Jasełek 2017

"Nasze życie będzie jak poemat. Trzeba tylko znaleźć dobry temat". Te proste słowa popularnej piosenki od kilku dni pracują we mnie ze wzmożoną siłą, a to wszystko dzięki chęciom i zaangażowaniu wspaniałych młodych ludzi, którzy sprawili, że Strażnica Kultury w Więcławicach stała się, ostatniej niedzieli, pięknym miejscem głoszenia Dobrej Nowiny.

Niezwykła kreatywność dwóch niesamowitych kobiet- Alicji Szydło i Moniki Ziółkowskiej zabrała widownię w niezwykłą podróż, przeplatającą zwykłą ludzką codzienność z niesamowitymi wydarzeniami, które przeszło 2000 lat temu towarzyszyły narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Wspaniała gra aktorska, pełna prawdziwego zaangażowania, którą widać było na twarzach młodych aktorów, połączona z przepięknym śpiewem w wykonaniu chóru Zespołu Szkół w Michałowicach, który doskonale utrzymywał atmosferę rozgrywających się na scenie wydarzeń, doprowadziła do tego, że w pewnym momencie emocje wzięły górę i popłynęło kilka łez. Dowodzi to tylko głębi przekazu, który ukryty został w przedstawieniu.

Jasełka „Treść życia” są najwspanialszym dowodem na to, że piękno najlepiej wyraża się w prosty sposób. Goniąc za doczesnością i skupiając się jedynie na tym co przyziemne i ludzkie, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niezwykłe osoby, wydarzenia i doświadczenia dosłownie przemykają nam przed nosem.

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko gorąco pogratulować zarówno aktorom, chórowi, zapleczu technicznemu, a przede wszystkim wspaniałym inicjatorkom całego przedsięwzięcia, za stworzenie tego niesamowitego dzieła, niosącego tak piękne przesłanie.

"I wtedy będzie tak, jakby się nigdy miał nie skończyć świat".

Karolina Ziaja

Grupa Medialna Duszpasterstwa Akademickiego

Św. Anny w Krakowie

jaselka1jaselka10jaselka11jaselka12jaselka2jaselka3jaselka4jaselka5jaselka6jaselka7jaselka8jaselka9

 


Strona 5 z 29