payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu

Miłość Boga wobec człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej miłości. Każda Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my. Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec każdego bliźniego, którego spotkamy na naszej drodze życia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę, by przyjrzeć się swojemu życiu religijnemu w czasach pandemii. By postawić sobie pytania: Czy w moim życiu Pan Bóg jest na pierwszym miejscu? Czy może jest coś, co przysłania mi obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję Dekalog? Jaką zajmuję postawę wobec wrogów i przeciwników kościoła? W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się naszemu życiu.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni z faktu kim jesteśmy – Pan Bóg dostrzega te zabiegi i dlatego daje nam trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwa po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę – byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post – byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę. Prośmy naszego Ojca w niebie, byśmy potrafili zakochać się w sobie tak, jak On zakochał się w nas.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudoradości, ale zamiast szczęścia – one przynoszą nam rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla nas chrześcijan jest, znakiem miłości Bożej. Tylko ten krzyż może nasz smutek przemienić w radość, której nikt nam odebrać nie może – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

Więcej…
 

Konwersacje Jakubowe: wykład online "Santiago de Compostela i kult św. Jakuba w XI i XII wieku"

Plakat: wykład on-line pt. Santiago de Compostela i kult św. Jakuba w XI i XII wieku
 


Strona 4 z 157