payday loans
Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 22. Niedziela Zwykła

Dla nas, chrześcijan, ważne jest, aby życie oparte było na prawdzie. Tego uczy nas Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

Więcej…
 

Dożynki Parafialne 2018

W dniach 25-26 sierpnia w Więcławicach odbyły się Dożynki Parafialne. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji. W sobotę swoje święto celebrowali Strażacy z OSP Więcławice. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Fantom”. W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba. Pochód dożynkowy w strugach deszczu dotarł do Amfiteatru. Gospodarz imprezy – ks. Ryszard Honkisz i wójt gminy Michałowice - p. Antoni Rumian oficjalnie otworzyli imprezę. Starostowie dożynkowi rozpoczęli obrzęd dzielenia chleba. Zaczęła się część artystyczna. Na scenie z własnym repertuarem zadebiutowały Seniorki z Masłomiącej, rozbawiając publiczność humorystycznymi tekstami. Potem wystąpił zespół ludowy „Kozierowianie” oraz koncertowała Orkiestra Hejnał.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali gorący posiłek przygotowany przez nieocenione panie z Rady Parafialnej. Był żurek, bigos i grochówka.

Po obiedzie wystąpiła Grupa Muzyczna „Białe Pomarańcze” z Miechowa, którą zaprosiły do nas Siostry Sercanki. Publiczność oczarowali mali wykonawcy - „Jakubowe Muszelki” musiały bisować! Potem był czas na zabawy i konkursy. Dzieci wzięły udział m.in. w „meczu z miotłami”, „biegu kelnera”, „nawijaniu sznura” i zbieraniu ziemniaków na czas. W konkursie Wieńców Dożynkowych zwyciężyło sołectwo Masłomiąca, na drugim miejscu znalazły się Zagórzyce. Trzecie miejsce zajęło sołectwo Książniczki. Nagrodzone także kosze dożynkowe sołectwa z Więcławic (I miejsce) i kosz przygotowany przez dzieci z Zagórzyc (II miejsce). Miksery i blendery otrzymały zwyciężczynie konkursu Ciast Dożynkowych. Najlepiej smakowało ciasto orzechowe przygotowane przez sołectwo Książniczki. Doceniono ciasto p. Wnęk z Pielgrzymowic i p. Janusz z Zagórzyc.

Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół „Latające Talerze”. Covery hitów Carlosa Santany, Boba Dylana, Dżemu, Republiki podbiły serca publiczności. Do śpiewania zaangażowana została widownia! Po koncercie można było kupić płytę i otrzymać autograf. O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa z zespołem „Faza”. Święto plonów już za nami, a przed nami kolejna impreza w Więcławich Piknik Ziemniaczany – 16 września zagra dla Państwa zespół „Detox”!

Iwona Bińczycka-Kołacz

konferansjer uroczystości

Więcej…
   

Ogłoszenia duszpasterskie - 21. Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, w której wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

Więcej…
 


Strona 9 z 144