payday loans
Aktualności

Intencje Mszy Św. 20.07 - 26.07.2020

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 16. Niedziela Zwykła

Bóg jest pełen, miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą, że przychodzimy do świątyni po pomoc. Pragniemy od Chrystusa otrzymać siłę, aby dobro zwyciężyło.

Więcej…
 

Intencje Mszy Św. 13.07 - 19.07.2020

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 15. Niedziela Zwykła

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie. Słuchajmy go uważnie, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko, co ogłasza Pismo, spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiara przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę o zbawieniu. Często jesteśmy jak niedobra ziemia, a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosimy plonu. Przeprośmy Boga za grzechy, bo On ma moc, by uczynić urodzajna rola, abyśmy przynieśli plon dobrego życia.

Więcej…
 

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

Więcej…
 


Strona 9 z 175