payday loans
Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Adwentu

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Tą prawdę Pan Jezus ukazał apostołom: Piotrowi, Jakubowi i Janowi na Górze Tabor. Nowe niebo tak ich zachwyciło, że chcieli tam pozostać i zbudować namioty dla Pana Jezusa, Eliasza i Mojżesza. Ta scena na suficie kościoła, od dzisiejszej niedzieli będzie nam nieustannie przypominała o naszym powołaniu do świętości i życia wiecznego.

Więcej…
 
 

Uroczystość 10-lecia Bractwa św. Jakuba Apostoła

Więcławice 20.11.2017 r.

 

 

ZAPROSZENIE

 

Kustosz Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba Apostoła

w Więcławicach oraz

Kapituła Bractwa św. Jakuba Apostoła

 

mają zaszczyt zaprosić

na uroczystość 10–lecia Bractwa św. Jakuba Apostoła

i poświęcenie obrazu Przemienienia Pańskiego

(na suficie naszego kościoła)

w dniu 10 grudnia 2017 r., o godz. 1215

 

Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył

Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski

Metropolita Krakowski

 

Kustosz Sanktuarium i Prezes Bractwa

ks. kan. Ryszard Honkisz

 

 


 

Po Mszy św. zapraszamy na obiad w Dolinie Stawu, tj 300 m na lewo od wikarówki, przy Drodze św. Jakuba w kierunku Zdzięsławic.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 8 grudnia telefonicznie na nr 60142 00 38, lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś Adwent. To już kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. A tymczasem całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Pan Jezus przypomina „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapomnijmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

Więcej…
   


Strona 8 z 131