payday loans
Aktualności
 

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Któż z nas nie chciałby zobaczyć zmartwychwstałego Pana Jezusa mówiącego: „Pokój wam!”. Nie widzimy Go tak jak uczniowie, ale wierzymy w Jego żywą obecność niosącą pokój i radość. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia, która przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Dziękujemy Bogu za Jego miłosierdzie i prośmy o umocnienie naszej wiary. Rozpoczynamy dziś w Kościele 75. Tydzień Miłosierdzia.

Więcej…
 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

 

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów
Europy (CCEE)

 

Program Pielgrzymki Parafii Jakubowych na Jasną Górę

Program Pielgrzymki Parafii Jakubowych na Jasną Górę
27 kwietnia 2019 roku

 

  • godz. 1000 - zawiązanie wspólnoty w kościele św. Jakuba Ap. - adoracja Najśw. Sakramentu, przejście procesyjne na Jasną Górę
  • godz. 1100 - Droga Krzyżowa na wałach
  • godz. 1200 - Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu
  • godz. 1400 - Spotkanie na Halach św. Józefa
 


Strona 20 z 165