payday loans
Aktualności

29.08.2009, Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

W przestrzeganiu prawa Bożego jest mądrość i życie. Ludzka natura ma jednak skłonność, by zatrzymywać się na rytuałach, przeceniać formę. Pan Jezus przypomina, że to serce człowieka nadaje sens wypełnianym uczynkom. Dbajmy, by nie karmić się złymi myślami, i nieustannie nawracajmy się ku Jezusowi.
Więcej…
 
 

23.08.2009, Ogłoszenia - 21 Niedziela Zwykła

„Ja sam i mój dom chcemy służyć Panu”, mówi Jozue, wierny Bogu. Jozue i Św. Piotr są dla nas wzorem wiary w prawdziwego Boga w chwili wyboru – zaufania, gdy inni wahają się bądź odchodzą. Skoro poznaliśmy i uwierzyliśmy, że Jezus jest Zbawicielem, nie chcemy wybrać innej drogi jak tylko Jezusową.
Więcej…
   

Aukcja obrazów - "Oczy dla Gosi" - 22.08.2009 godz. 18:30

22.08.2009 o godz. 18:30 odbędzie się aukcja obrazów - "Oczy dla Gosi".
 
Gosia cierpi na dość rzadko spotykaną jednostkę chorobową związaną z wadą tkanki łącznej. Zmiany w fibrylinach spowodowały podwichnięcie soczewek w obu oczach. Występuje u niej obustronne podwichnięcie soczewek (subluxatio lentis) na skutek pęknięcia części więzadełek podtrzymujących soczewkę, co w konsekwencji grozi zerwaniem soczewki, zniszczeniem gałki ocznei i bezpowrotną utratą wzroku. Choroba została zdiagnozowana gdy dziecko miało prawie roczek. Konsultacje u wielu lekarzy nie dawały jednoznacznej opinii o przyszłości widzenia u Gosi. U tak małego dziecka ryzyko operacji było tak duże, że prowadzący lekarz zasugerował szukanie ośrodków mających doświadczenie w operacjach małych dzieci. W 1996 (Gosia miała wtedy 2 lata i 3 miesiące) została przeprowadzona operacja usunięcia zwichniętej soczewki i wszczepienia sztucznej (27 dioptrii) w oku prawym. Operacja została przeprowadzona w Szwajcarii w Klinice Insel.  .....

Więcej…
 


Strona 176 z 197