payday loans
Aktualności

30.03.2008 - Ogłoszenia, Niedziela Miłosierdzia

Druga Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia. Jezus ukazuje się, pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, przebacza niewiarę, leczy nasze rany, obejmuje miłosierdziem. Powtarzajmy za św. Faustyną: Jezu, ufam tobie.
Zamiast Nieszporów dziś o godz. 16.30 zapr. na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Więcej…
   

24.03.2008 - Ogłoszenia, Poniedziałek Wielkanocny

Alleluja! Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Niech nasze serca napełni nadzieja, pokój i miłość z którą przychodzi do nas Zmartwychwstały Pan.
 
* Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy swoja pracą przyczynili się do właściwego przeżycia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego oraz wszystkim uczestnikom liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim, którzy znaleźli czas by czuwać na modlitwie z Chrystusem od Wieczernika po Golgotę aż do poranka Zmartwychwstania
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, młodzieży za przygotowane i prowadzone Drogi Krzyżowe pod opieką katechetów.
Niewiastom, które pod przewodnictwem p. Antoniny Janeczek prowadziły niedzielne Drogi Krzyżowe
Młodzieży KSM i p. Anicie Sadowskiej za przygotowanie i wystrój „grobu” oraz „ciemnicy”, a służbie liturgicznej i kościelnej; scholii, ministrantom, lektorom, p. organiście i kościelnemu za liturgiczną oprawę nabożeństw.
Jednostkom OSP za czuwanie przy „Grobie Pańskim” oraz udział z pocztami sztandarowymi w Procesji Rezurekcyjnej i zabezpieczenie drogi na cmentarz.
Orkiestrze „HEJNAŁ” za udział w procesji i liturgii Wielkiej Niedzieli
Wszystkim niosącym chorągwie, feretrony i baldachim oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki i rodzicom za ich przygotowanie.
Niech Zmartwychwstały Pan ubogaci wszystkich swoimi darami i pełnią radości.
Więcej…
 

"Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" w Więcławicach w 3. rocznicę śmierci

2 kwietnia 2008r. w 3. rocznicę śmierci Sługi Bożego, "Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" w Więcławicach rozpoczniemy Mszą Św.  koncelebrowaną o godz. 18.30 z kazaniem okolicznościowym (cykl całoroczny prowadzi ks. Andrzej Mojżeszko, Wicerektor WSD Archidiecezji Krakowskiej), po Mszy Św. wyruszy procesja światła do 14 stacji, ulicami parafii, którą zakończymy ok 21.37 na cmentarzu w parafialnym.

Szczegółowy program:

18.30 - Msza Św + kazanie "Trzy lata później" w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Ap. w Więcławicach Starych
19.30 - Via Lucis (Więcławice - Zdzięsławice -Pielgrzymowice - cmentarz parafialny, ok 4 km)
21.37 - na cmentarzu, modlitwa o szybką beatyfikację i kanonizacje Sługi
Bożego Jana Pawła II i błogosławieństwo

 


Strona 167 z 171