payday loans
Aktualności

19.07.2009, Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” = to zaproszenie Jezusa pozostaje aktualne. Wszyscy potrzebujemy chwili wytchnienia od zgiełku codzienności. Tylko w ciszy można usłyszeć zarówno siebie samego, jak i Boga. Prośmy dziś Pana o to, byśmy nie dali się pochłonąć naszej codzienności, ale znajdowali chwile na bycie sam na sam ze sobą i Bogiem.
 
W przyszłą sobotę i niedzielę Odpust ku czci głównego patrona naszej parafii Św. Jakuba Ap. W sobotę od godz. 15.00 – gry i zabawy dla dzieci, a od 18.00 rodzinny piknik. W niedzielę o godz. 11.30 – Suma Odpustowa, pod przewodnictwem ks. dr Adama Olszewskiego, pracownika Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, z udziałem pielgrzymów jakubowych. 
Więcej…
 
 

21.06.2009, Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

Ewangelia opowiada nam dziś o uciszeniu burzy na jeziorze. Nas także spotykają sytuacje, w których doświadczamy bezsilności, lęku o życie czy niepewności jutra. Każda trudna chwila jest próbą zaufania Bogu. „Czemu bojaźliwi jesteście?” – pyta Pan Jezus Apostołów. Pyta i nas. W tej Eucharystii oddajmy Mu wszystkie trudne momenty naszego życia, chwile zwątpienia w Jego obecność i Ofiarujmy Jezusowi to wszystko, co napawa nas lękiem, wszelkie obawy o przyszłość. Pozwólmy , aby On  przejął stery naszego życia.
 
W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy o godz. 12.15 oraz Nieszporów.
Więcej…
 

?Muzyka zaklęta w drewnie? - 20 czerwca 2009 roku

Inauguracja cyklu  koncertowego „Muzyka zaklęta w drewnie”

20 czerwca 2009 r. Więcławice Stare
 
połączona z piknikiem w ogrodach parafii św. Jakuba w Więcławicach Starych.11.00         Amfiteatr przy kościele p.w. św. Jakuba. Rozpoczęcie pikniku,  powitanie gości.
 
11.15-14.45     Warsztaty „Sztuka na kółkach” prowadzone dla dzieci i dorosłych przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki w kościele św. Jakuba.  Rozpoczęcie warsztatów w godzinach: 11.15, 12.30, 13.45.
 
15.30         Rozpoczęcie konkursu plastycznego dla dzieci Św. Jakub na Szlaku Architektury Drewnianej”. Rejestracja uczestników od godziny 15.00 do 15.20.
 
17.00         Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród laureatom.
 
18.00         Pokaz systemu gaśniczego „Tarcza”
 
18.30         Msza św.
 
20.00         Koncert w wykonaniu  Solistów oraz Zespołu Krakowskiej Opery Kameralnej. W programie Oratorium dramatyczne „Pieśń nad pieśniami” Króla Salomona, w reżyserii Jadwigi Leśniak-Jankowskiej, z muzyką Ewy Korneckiej.

W czasie trwania pikniku obejrzeć będzie można wystawę prac laureatów konkursu fotograficznego „Szlak Architektury Drewnianej” nagrodzonych w roku ubiegłym, a także wystawę, prezentującą ideę i historię Szlaku św. Jakuba w Polsce oraz w Europie. W punktach informacyjnych uzyskać będzie można informacje o realizowanych projektach, obejrzeć filmy. Przewidziano również liczne atrakcje dla dzieci, min. możliwość zwiedzenia wozu strażackiego.
   


Strona 160 z 179