payday loans
Aktualności

29.11.2009, Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Z czym staniemy przed Synem Człowieczym, gdy przyjdzie? Dzisiejsza Ewangelia wprowadza zbawienny niepokój w rutynę naszego życia. Zmusza do stawiania sobie pytań o własne życie i odnoszenia go do osoby Jezusa. Aby ten Adwent wydał dobre owoce.
Więcej…
 

ks. Józef Litwa - podziękowania

                             Czcigodni:
Ks. Proboszcz Ryszard Honkisz,
Rada Parafialna wraz ze wspólnotą parafialną św. Jakuba w Więcławicach Starych,
wszyscy Ofiarodawcy
 
 
Kochani Przyjaciele, 
 
dziękuję  za okazane serce i  pomoc okazaną pogorzelcom.   W piątek 6.11.2009 wieczorem spotkało nieszczęście moich kochanych Rodziców: Antoninę 76 lat i Józefa 72 lata ludzi prawych i uczciwych, mieszkających w podkrakowskim Sieprawiu.  Od instalacji elektrycznej zapalił się i w znacznym stopniu spłonął dom rodzinny, dorobek całego ich życia.
    Dziękuję za okazaną  pomoc, która zostanie przeznaczona na odbudowę ich domu oraz przygotowanie do przeżycia zimy.  Bóg zapłać za okazane serce, zaangażowanie i wielką życzliwość.
     Ufam razem z Rodzicami, że przez modlitwę, przynajmniej w niewielkim stopniu odwzajemnimy Waszą dobroć. Gdy żywioł ognia dotknął to co przemijalne i zniszczalne a Dobry Bóg podarował nam jeszcze życie, ufamy że będzie nam dane spłacić ogromny dług wdzięczności, którą nosimy wobec każdego kto jest naszym dobroczyńcą i pomimo własnych niedostatków pamiętał też o dotkniętych nieszczęściem.

 z wyrazami wdzięczności
                                                                        ks. mgr Józef  Litwa

   

22.11.2009, Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Jezus jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata – nie liczą się w nim stanowiska, majątek. On sam nie jest władcą feudalnym, lecz Królem – sługa cierpiącym za swoje stworzenie. Brać przykład z takiego Króla jest trudno, ale to jedyna droga do życia wiecznego. Dlatego prośmy Chrystusa o mądrość życia i wierność prawu Bożemu.   Zapraszamy na Nieszpory dziś o 16.30.
 
Z okazji przypadającego dziś wspomnienia Cecylii, patronki muzyki kościelnej składamy najlepsze życzenia p. Organiście, członkom Orkiestry HEJNAŁ, p. Leszkowi i muszelkom oraz wszystkim muzykom, dzięki którym liturgia i śpiew w kościele staje się radosnym hymnem na cześć Pana Boga. Bóg zapłać !
Więcej…
   


Strona 154 z 177