payday loans
Jakubowe Muszelki - fotogalerie

Dzień Dziecka w Pełnej Chacie - relacja

Co jest najlepszym prezentem dla maluchów na Dzień Dziecka? Dobra zabawa! Wie o tym doskonale Pełna Chata, która pierwszego czerwca zaprosiła dzieciaki na rewelacyjną imprezę do Więcławic Starych!

?Chata? była pełna, a w zasadzie namiot parafialnych ogrodów, w którym ze względu na deszczową pogodę, schowali się goście. Na początku przed oczyma wyobraźni publiczności przemknęły postacie Dyzia Marzyciela, pana Hilarego i Murzynka Bambo. Stało się to możliwe dzięki uczestnikom konkursu recytatorskiego, deklamującym wiersze Tuwima.

1

 Aplauz zyskało pozakonkursowe wykonanie Lokomotywy przez prezesa Stowarzyszenia Pełna Chata ? p. Leszka Hinca. Dzięki wstawiennictwu widzów, otrzymał za nie zasłużonego lizaka.

2

Więcej…
 

Wierzbowy karnawał - relacja

W sobotę, 12 stycznia w Więcławicach i Zdzięsławicach odbył się ?Wierzbowy Karnawał? ? plenerowa impreza edukacyjno-integracyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieliśmy ogromne szczęście móc współorganizować tak wspaniałą imprezę razem z Urzędem Gminy w Michałowicach, naszą wspaniałą Ochotniczą Strażą Pożarną w Więcławicach oraz wartościowymi ludźmi ze Spółdzielni Socjalnej ?Polska Wierzba?!!!

Kogo nie było ? niech żałuje! Takiej imprezy promującej naturę i ginącą sztukę wyplatania koszyków i innych cudów jakie możemy własnoręcznie wykonać z wierzby i wikliny dawno nie było!!! I trochę dziwnie i smutno, bo mogło nas być zdecydowanie więcej!

Ufam, że następnym razem będzie nas więcej. Ufam?

Poniżej fotorelacja. Więcej zdjęć na naszej stronie www.pelnachata.org.pl

Zapraszamy również na stronę FB.

http://www.facebook.com/pages/Polish-Willow-Cooperative/316035911835176

Leszek Hinc

Stowarzyszenie Pełna Chata

wierzba_IMG_6569wierzba_IMG_6571wierzba_IMG_6577wierzba_IMG_6601wierzba_IMG_6644wierzba_IMG_6667wierzba_IMG_6679wierzba_IMG_6684

 

Jakubowe wędrowanie z Pełną Chatą - relacja

Jakubowym Piechurom niestraszna poranna, jesienna mgła! Tak jak zapowiadaliśmy, 13 października Stowarzyszenie ?Pełna Chata? zorganizowało wędrowanie Jakubowym szlakiem. Tym razem więcej było zwolenników dwóch kółek niż wędrowania na własnych nogach, ale w sumie ? mogło nas być więcej ?

Ale nie w ilości siła. Cool Uśmiech naszych młodych wędrowników szybko rozgonił poranne mgły i mogliśmy się cieszyć prawdziwym błogosławieństwem św. Jakuba! Zresztą ? sami popatrzcie na załączone zdjęcia jak nam było dobrze!

piechur_IMG_6267piechur_IMG_6270piechur_IMG_6278piechur_IMG_6285piechur_IMG_6290piechur_polisa 2 001piechur_polisa 2 014piechur_polisa 2 022piechur_polisa 2 025piechur_polisa 2 032piechur_polisa 2 036piechur_polisa 2 047piechur_polisa 2 051piechur_polisa 2 057piechur_polisa 2 063piechur_polisa 2 068

 

Wakacje i?po wakacjach!

b5a68f59f302c4e783d2e4324c4ce284Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ferii ?Pełnej Chaty?, jakie zorganizowaliśmy w ostatni tydzień wakacji dla dzieci i młodzieży z naszej okolicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszej akcji, a w szczególności: instruktorom i wolontariuszom, Gminie Michałowice, Parafii Św. Jakuba w Więcławicach, firmie Ekler, Masarni Państwa Wesołowskich, Panu Stanisławowi Machnikowi i Jego gościnnemu ?Ranczu na Wichrowym Wzgórzu?, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Pizzerii Libero oraz firmie transportowej ?Stefan?.

Stowarzyszenie ?Pełna Chata?

Więcej…
 

Warsztaty GOSPEL w Więcławicach - wspomnienie

Święto muzyki w Więcławicach było i niestety się skończyło... A jak było? Kto nie był - niech żałuje!

Ponad czterdzieścioro uczestników warsztatów wokalnych, jakie odbywały się w sobotę i w niedzielę w gościnnych murach szkoły w Więcławicach, pod czujnym okiem i uchem Briana Fentres'a, nauczyło się śpiewać na głosy 7 utworów gospel. Przygotowane utwory zostały zaprezentowane podczas finałowego koncertu na scenie amfiteatru w Więcławicach, a solistami naszego chóru była Pani Ewa Uryga i sam Brian Fentress, który następnego dnia odleciał do rodzinnego miasta w USA :(

Trudno pisać o imprezie którą się organizowało... Oddajmy więc głos jednej z uczestniczek naszych Warsztatów:

"...Chciałam jeszcze raz podziękować za wspaniałą organizację warsztatów gospel! Doceniam Państwa pracę, zaangażowanie, uśmiech i dobrą energię. Pierwszy raz od bardzo dawna przeżyłam coś tak ważnego i wyjątkowego. 
Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo tęskniłam za muzyką..."

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i energię na przygotowanie tego wydarzenia!

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu, tworząc jeszcze większy, jeszcze lepiej brzmiący Chór Więcławice!

Stowarzyszenie "Pełna Chata"

P.S. W przygotowaniu jest film video z całego wydarzenia, a póki co, wspomnienie zdjęciowe: 

Więcej…
 


Strona 1 z 7