payday loans
Wydarzenia

wlochy29042016 600

 

 

Otwarcie Bramy Miłosierdzia w naszym Sanktuarium

"W nawiązaniu do dekretu z dnia 16 października 2015 r. o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej, do miejsc świętych wymienionych w tym dekrecie, za nawiedzenie których można uzyskać odpust zupełny, dołączam Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych" - napisał kard. Stanisław Dziwisz.

Nasze Sanktuarium jest trzynastym miejscem w Archidiecezji Krakowskiej, w którym można uzyskać odpust zupełny, związany z trwającym Rokiem Świętym Miłosierdzia.

W sobotę 02 kwietnia uroczyście otwarto Bramę Miłosierdzia prowadząca do naszego Sanktuarium pw. Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach.

(fot. A. Augustynek)

brama-1

Więcej…
   

Z okazji radosnych Świąt Zmartwychwstania,2016zyczenia

życzymy wszystkim parafianom i gościom pełni radości i mocy Chrystusa.

Niech Zmartwychwstały objawi się w Waszych sercach i utrwali w nich obraz Ojca bogatego w miłosierdzie,

abyście każdego dnia potrafili wyznać: Jezu ufam Tobie

i mieli odwagę stawać się miłosiernymi jak Ojciec.

 

ks. Ryszard Honkisz

ks. Aleksander Kasprzyk

ks. Jan Majewski

 

Kilometry Dobra w gminie Michałowice

Międzynarodowa kampania „Kilometry Dobra” w gminie Michałowice
W gminie Michałowice zapanowała pogodna aura! Promienie słońca w naszej okolicy wyjątkowo mocno operowały szesnastego marca. Długo nie gasły, by wieczorem przeobrazić się w promienie dobra! A to za sprawą pewnej szlachetnej inicjatywy.
Tego dnia w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej odbyła się inauguracja działalności Funduszu Stypendialnego św. Jakuba, którego celem jest wspieranie rozwoju zdolnej młodzieży z gminy Michałowice.
Uroczystość otworzył wójt gminy – Antoni Rumian. Potem przemawiali zaangażowani w projekt: kustosz sanktuarium św. Jakuba - ks. Ryszard Honkisz oraz prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata" – Leszek Hinc. Radość z powstania funduszu niosącego pomoc zdolnej młodzieży wyraził Jarosław Ignaszak – dyrygent orkiestry Wieniawa.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że w naszej gminie nie brakuje talentów. Jednak "młodzi zdolni" poczuli się wezwani do tablicy. Podczas spotkania postanowili udowodnić wszystkim przybyłym o zasadności powstania Funduszu, dając popis swoich umiejętności. Część artystyczną rozpoczęły w rytmach jazzowych przedstawicielki "Małej Wieniawy" – Alicja Pocięgiel i Amelia Bogdańska. Gdy dźwięki trąbek ustały, Magdalena Kowalska czarowała gości grą na klarnecie.
W fenomenalną akordeonową podróż muzyczną zabrał nas Grzegorz Waśko – uczeń szkoły w Raciborowicach. Natomiast młodzież ze szkoły w Michałowicach zaprosiła nas na ucztę wokalną. Usłyszeliśmy piosenki: „Zaczarowany fortepian” oraz pieśń "Matko o twarzy czarnej jak polska ziemia”. Pomiędzy utworami na scenie pojawił się Nikodem Achtel, który zdobył uznanie odbiorców recytacją wiersza K.I. Gałczyńskiego "Dyrektor i pomnik". Dodajmy, że talent Nikodema dostrzegło jury 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - zajął on III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w eliminacjach powiatowych.
Mieliśmy do czynienia ze swoistą karuzelą talentów. Rzadko nadarza się okazja, by podczas jednego występu, można było zobaczyć taką różnorodność dokonań artystycznych. Ich obfitość z każdą odsłoną zdumiewała.
Intrygującą maszyną zafascynowała obecnych drużyna "Dynamodutków". Dzięki swojemu wynalazkowi zdolni majsterkowicze z Zespołu Szkół w Więcławicach Starych zajęli I miejsce w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych oraz XIV miejsce w jego finale. Prezentację szkoły w Więcławicach śpiewająco zakończył duet: Natalia Rudecka i Damian Kłusek utworami "Miasto" oraz "Alleluja". Warto dodać, że Damian otrzymał wyróżnienie w eliminacjach gminnych do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej. Na widowni, dumna ze swoich uczniów, występy oklaskiwała dyrektor ZS w Więcławicach - Monika Wołek.
Zwieńczeniem części artystycznej był występ kwintetu smyczkowego „The Violiners”. Młode instrumentalistki wykonały autorską kompozycję „Fantazja G-dur” Zosi Hinc, która pod egidą Stowarzyszenia Pełna Chata prowadzi swoje nieco młodsze koleżanki.
Fundusz przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych powstał w ramach kampanii "Kilometry Dobra", zapoczątkowanej w Polsce przez Prezesa Polskiego Instytutu Filantropii – Roberta Kawałko. Akcja "Kilometry Dobra" polega na składaniu długich szeregów z jednozłotówek. Oczywiście mile widziane są też większe kwoty, które można wpłacać do puszek wolontariuszy oraz przez internet.
Robert Kawałko osobiście odczytał akt utworzenia Funduszu Stypendialnego św. Jakuba: "Niech będzie on pomocą dla zdolnej młodzieży, aby rozwija talenty na chwałę Bożą i dla dobra Ojczyzny, ku radości swych rodziców i nauczycieli. Pragniemy, aby stypendia przyznawane z tego funduszu nagradzały tych, którzy zamierzają rozwijać swe talenty w dziedzinach: nauki, kultury i sztuki oraz sportu (...)". Akt został podpisany przez założycieli oraz wszystkich przybyłych na spotkanie.
Zainteresowanych wsparciem Funduszu, zachęcamy do wejścia na stronę: http://kilometrydobra.pl/ i odszukania na liście miejscowości Więcławice.
Fot. i relacja: I. Bińczycka-Kołacz

aFundusz

Więcej…
 


Strona 11 z 38