payday loans
Wydarzenia

Sukces Jana Mlynka - z PKS "Jakub"

SUKCES NAJMŁODSZYCH SZPADZISTÓW W OPOLU
Po raz kolejny znakomicie wypadli najmłodsi szpadziści Szkoły Szermierki, szczególnie Janek Mlynek, zawodnik klubu "Jakub" Więcławice Stare. 
W rozgrywanym w ostatnią sobotę - 21 maja - IX Pucharze Marszałka Województwa Opolskiego, ogólnopolskim turnieju drużynowym, zawodnicy trenujący w podkrakowskich miejscowościach wywalczyli bezapelacyjnie 1 miejsce w kategorii wiekowej urodzonych w 2005 roku i młodszych. W pokonanym polu pozostawili 15 drużyn z całej Polski.
Kolejno zawodnicy szkoły Szermierki, zwyciężyli reprezentantów Mosiny, Gliwic, Katowic, by w półfinale pokonać gospodarzy 36:25. Finał był znów popisem naszych młodych szpadzistów. Zawodnicy Szkoły Szermierki zdecydowanie pokonali przedstawicieli jednego z najsilniejszych ośrodków, Rybnik, stosunkiem trafień 36:24.
W zwycięskiej drużynie walczyli: Jan Mlynek - "Jakub" Więcławice Stare, Jan Skalski - "Victoria" Gaj i Hubert Łagan - CKiS Krzeszowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentujący gminę Michałowice, Janek Mlynek, którego bilans trafień (różnica zadanych i otrzymanych) wyniósł imponujące +33.
Jan Mlynek, będący uczniem i trenujący na co dzień w Zespole Szkół w Michałowicach, dzięki znakomitym wynikom sportowym został objęty dofinansowaniem kosztów wyjazdów na zawody przez Gminę Michałowice.

IMG 20160521 182541-k

Więcej…
 

Igrzyska Parafialnych Klubów Sportowych

W sobotę 09.04.2016r. w hali sportowej w Zielonkach odbyły się Igrzyska Małopolski Parafialnych Klubów Sportowych w Piłce Nożnej. Naszym nie poszło najlepiej, ale nie martwimy się! Jak czytamy w Ewangelii św. Mateusza "Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi."Emotikon smile
Klasyfikacja końcowa turnieju „żaków”:
- I miejsce Milenium Skawina,
- II miejsce PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska,
- III miejsce Jadwiga Kraków,
- IV Jakub Więcławice
Klasyfikacja końcowa "orlików":
- I miejsce PKS „Św. Józef” Kalwaria Zebrzydowska,
- II miejsce „Quo Vadis” Kraków,
- III miejsce Jadwiga Kraków,
- IV miejsce Rodzina Kraków,
- V miejsce Milenium Skawina,
- VI miejsce Jakub Więcławice.
Fotorelacja ze zmagań więcławickich "żaków" (dzięki uprzejmości jednego z rodziców) do obejrzenia na FB sanktuarium św. Jakuba:

 https://www.facebook.com/parafiawieclawice/posts/1728795590722751

KOL 1206 - Kopia

Więcej…
   

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba

Serdecznie zapraszamy na Jasną Górę! Dnia 23.04. 2016 r. odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba.
Istnieje możliwość dojazdu autokarem z Więcławic i Krakowa. Zbiórka pod Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach o godz. 6.00. Przystanek Opolska Estakada godz. 6.15, Przystanek IKEA 6.20.
Zgłoszenia proszę kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

zapr. Częstochowa 001 1 - Kopia

 


Strona 10 z 38