payday loans
Wydarzenia

14.03.2008 - Droga Krzyżowa z Michałowic do Więcławic

 W piątek 14 marca odbyła sie kolejna Droga Krzyżowa z Michałowic do Więcławic, w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II . Mimo złej pogody, zimnego wiatru i w strugach deszczu ok 300 osób pomagało Chrystusowi w niesieniu krzyża, na ponad 4 km Drodze Krzyżowej. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowała i prowadziła Drogę Krzyżową młodzież KSM z Michałowic i Więcławic w oparciu o testament Sługi Bożego Jana Pawła II i refleksje ks. Jacka Koniecznego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.


Stacja XII
Jezus umiera na krzyżu


Z testamentu Jana Pawła II (12-18 III 2000):
Stojąc na progu trzeciego tysiąclecia "in medio Ecclesiae", pragnę raz jeszcze wyrazić wdzięczność Duchowi Świętemu za wielki dar Soboru Watykańskiego II, którego wraz z całym Kościołem - a w szczególności z całym Episkopatem - czuję się dłużnikiem. Jestem przekonany, że długo jeszcze dane będzie nowym pokoleniom czerpać z tych bogactw, jakimi ten Sobór XX wieku nas obdarował. Jako biskup, który uczestniczył w soborowym wydarzeniu od pierwszego do ostaniego dnia, pragnę powierzyć to wielkie dziedzictwo wszystkim, którzy do jego realizacji są i będą w przyszłości powołani. Sam zaś dziękuję Wiecznemu Pasterzowi za to, że pozwolił mi tej wielkiej sprawie służyć w ciągu wszystkich lat mego pontyfikatu.
"In medio Ecclesiae" ... od najmłodszych lat buskupiego powołania - włąśnie dzięki Soborowi - dane mi było doświadczyć braterskiej współnoty Episkopatu. jako kapłan archidiecezji krakowskiej doświadczyłem, czym jest braterska wspólnota prezbiterium - Sobór zaś otworzył nowy wymiar tego doświadczenia.Rozważanie:
Ojciec Święty stojąc na progu trzeciego tysiąclecia czuł się dłużnikiem Boga i ludzi. Postawa wdzięczności rodziła się najmocniej w jego sercu, gdy stawał przed Jezusem umierającym na krzyżu.
Każda rodzina i małżeństwo, które wie, jak wiele darował im Bóg w życiu, będzie stało przed Bogiem w postaci dziękczynnej. Krzyż, na którym zawisł Jezus; krzyż, który wielu nosi na swoich piersiach, który znajduje się wdomach czy miejscach publicznych, powinien przypominać nieustannie, że Boga żadna rodzina i małżeństwo nie może trwać.
Nawet jeśli małżonkowie tego nie wiedzą, nawet jeśli się Boga wypierają, to On, cierpiący i przybity podtrzymuje swymi ukrzyżowanymi ramionami każdą rodzinę i wszystkie małżeństwa.


Fotoreportaż z Drogi Krzyżowej - tutaj.  
 

Droga Krzyżowa z Michałowic do Więcławic

Droga Krzyżowa stacja XII
 
W piątek 14.03.2008 zapraszamy na coroczną Drogę Krzyżową z Michałowic do Więcławic, w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 
Rozpoczęcie Mszą Św. w Michałowicach o godz. 17.00 – zakończenie ok. 19.45. (będzie autokar do Michałowic o godz. 16.40 i powrotny ok. 19.45), członków OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia. W tym roku tematem rozważań będzie testament Jana Pawła II. Kierowców prosimy o ograniczenie ruchu na trasie przejścia i przepraszamy za utrudnienia komunikacyjne.
 
Fotoreportaż z Drogi Krzyżowej w dniu 30.03.2007 - tutaj
 

Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Krakowie - nabór kandydatów

Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Krakowie, ogłasza nabór kandydatów do 31 maja 2008r.
Informacje szczegółowe pod adresem www.aso.diecezja.krakow.pl
 

16 lutego 2008 - Msza Św. dla osób chorych i starszych z terenu parafii

Sakrament ChorychZ okazji XVI Światowego Dnia Chorego odbyła się w sobotę, 16 lutego, Msza Św. dla osób chorych i starszych z terenu parafii, połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych. Modlitewną i liturgiczną część uroczystości wspaniale ubogacił program dzieci przygotowany przez klasy młodsze pod opieką swoich wychowawczyń. Pełne radości chwile przedłużyło spotkanie po Mszy Św. w sali konferencyjnej, przy gorącej herbacie i ciastkach.
Mszy Św., koncelebrowanej wraz z ks. Janem Majewskim z Warszawy, przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks.Kanonik Mieczysław Krokosz z Michałowic.

Fotoreportaż tutaj
 

PKS JAKUB organizuje halową dziecięcą Ligę Piłkarką

PKS JAKUB organizuje halową dziecięcą Ligę Piłkarką – zapraszamy uczniów z roczników; 93 i młodsi oraz 95 i młodsi. Drużyny z pełnoletnim opiekunem należy zgłosić drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do czwartku 14.02.2008 r. lub w kancelarii parafialnej. Regulamin dostępny poniżej.
Więcej…
 


Strona 36 z 38