payday loans
Wydarzenia

X Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych

W przyszłą sobotę i niedzielę (7-8.06.2008) X Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych. Zmagania konkursowe i wieczorną Mszę Św. w sobotę uświetni występ chóru ze Szwecji, a w niedzielę gościć będziemy z Ukrainy Tercet Oriano z greko-katolickiej parafii w Tarnopolu, którą chcemy wspomóc w budowie cerkwi. Na ten cel będzie składka  przed kościołem. Po Mszy wieczornej 7 czerwca koncert Oriano w Amfiteatrze.
 

6. PIŁKARSKA MAJÓWKA 2008 - podsumowanie, wyniki

 W dn.10-11.05.2008 na boisku KS Michałowianka w Michałowicach (jeszcze słabo ukorzeniła się trawa na boisku PKS JAKUB w Więcławicach), odbyła się VI Piłkarska Majówka zorganizowana przez PKS Jakub Więcławice przy współudziale Starostwa Powiatu Krakowskiego.
W turnieju wzięło udział 16 drużyn z gminy Michałowice i okolicy, w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa , gimnazjum ,szkoła średnia), w sumie ok.130 zawodników. Dla młodszych i starszych nie grających w piłkę młodzież KSM w Więcławicach przygotowała gry i zabawy sprawnościowe, na terenie ogrodów parafialnych w Więcławicach.
Więcej…
 

6. PIŁKARSKA MAJÓWKA 2008

6 PIŁKARSKA MAJÓWKA
 o puchar Parafialnego Klubu Sportowego „Jakub”


Stowarzyszenie Parafialny Klub Sportowy Jakub w Więcławicach oraz Rada Parafialna zapraszają na Rodzinny Piknik i turniej piłki nożnej, który odbędzie się 10-11 maja 2008 r. na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Parkowego w Więcławicach.

Szczegółowy program [tutaj].
 
 
Więcej…
 

"Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" w Więcławicach w 3. rocznicę śmierci

2 kwietnia 2008r. w 3. rocznicę śmierci Sługi Bożego, "Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" w Więcławicach rozpoczniemy Mszą Św.  koncelebrowaną o godz. 18.30 z kazaniem okolicznościowym (cykl całoroczny prowadzi ks. Andrzej Mojżeszko, Wicerektor WSD Archidiecezji Krakowskiej), po Mszy Św. wyruszy procesja światła do 14 stacji, ulicami parafii, którą zakończymy ok 21.37 na cmentarzu w parafialnym.

Szczegółowy program:

18.30 - Msza Św + kazanie "Trzy lata później" w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Ap. w Więcławicach Starych
19.30 - Via Lucis (Więcławice - Zdzięsławice -Pielgrzymowice - cmentarz parafialny, ok 4 km)
21.37 - na cmentarzu, modlitwa o szybką beatyfikację i kanonizacje Sługi
Bożego Jana Pawła II i błogosławieństwo

 

16.03.2008 - Niedziela Palmowa - konkurs palm

 Po raz kolejny w Niedzielę Palmową odbył się w Więcławicach konkurs palm. Z roku na rok palm wykonanych własnoręcznie jest więcej i coraz piękniejszych.
Pierwsze miejsce zajęła palma Wiktora i Kamili Jurek oraz Klaudii Czyżyńskiej - długości 5 m 64 cm;
2 miejsce Justyny Jurkowskiej - 5 m 10 cm;
3 miejsce Joasi Wyrwa.
 
Chociaż wszystkie palmy były bardzo piękne, wyróżnione zostały jeszcze palmy: Iwony Jurkowskiej, Sebastiana Jaros, Michała Cyganek, Zuzanny Wysockiej i Marcina Zięby.
W kategorii najmniejszych palm nagrodę otrzymali Maciej Dębniak i Roksana Kusek.
Przyznano również 3 nagrody w kategorii palm nie wykonanych własnoręcznie dla Barbary Preizner, Wandy Zając i Celiny Fronc.
Pozostali uczestnicy zostali obficie obdarowani czekoladowymi zajączkami i jajkami.
 
Fotoreportaż z konkursu - tutaj
 


Strona 35 z 38