payday loans
Wydarzenia

Aukcja obrazów - "Oczy dla Gosi" - 22.08.2009 godz. 18:30

22.08.2009 o godz. 18:30 odbędzie się aukcja obrazów - "Oczy dla Gosi".
 
Gosia cierpi na dość rzadko spotykaną jednostkę chorobową związaną z wadą tkanki łącznej. Zmiany w fibrylinach spowodowały podwichnięcie soczewek w obu oczach. Występuje u niej obustronne podwichnięcie soczewek (subluxatio lentis) na skutek pęknięcia części więzadełek podtrzymujących soczewkę, co w konsekwencji grozi zerwaniem soczewki, zniszczeniem gałki ocznei i bezpowrotną utratą wzroku. Choroba została zdiagnozowana gdy dziecko miało prawie roczek. Konsultacje u wielu lekarzy nie dawały jednoznacznej opinii o przyszłości widzenia u Gosi. U tak małego dziecka ryzyko operacji było tak duże, że prowadzący lekarz zasugerował szukanie ośrodków mających doświadczenie w operacjach małych dzieci. W 1996 (Gosia miała wtedy 2 lata i 3 miesiące) została przeprowadzona operacja usunięcia zwichniętej soczewki i wszczepienia sztucznej (27 dioptrii) w oku prawym. Operacja została przeprowadzona w Szwajcarii w Klinice Insel.  .....

Więcej…
 
   

?Muzyka zaklęta w drewnie? - 20 czerwca 2009 roku

Inauguracja cyklu  koncertowego „Muzyka zaklęta w drewnie”

20 czerwca 2009 r. Więcławice Stare
 
połączona z piknikiem w ogrodach parafii św. Jakuba w Więcławicach Starych.11.00         Amfiteatr przy kościele p.w. św. Jakuba. Rozpoczęcie pikniku,  powitanie gości.
 
11.15-14.45     Warsztaty „Sztuka na kółkach” prowadzone dla dzieci i dorosłych przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki w kościele św. Jakuba.  Rozpoczęcie warsztatów w godzinach: 11.15, 12.30, 13.45.
 
15.30         Rozpoczęcie konkursu plastycznego dla dzieci Św. Jakub na Szlaku Architektury Drewnianej”. Rejestracja uczestników od godziny 15.00 do 15.20.
 
17.00         Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród laureatom.
 
18.00         Pokaz systemu gaśniczego „Tarcza”
 
18.30         Msza św.
 
20.00         Koncert w wykonaniu  Solistów oraz Zespołu Krakowskiej Opery Kameralnej. W programie Oratorium dramatyczne „Pieśń nad pieśniami” Króla Salomona, w reżyserii Jadwigi Leśniak-Jankowskiej, z muzyką Ewy Korneckiej.

W czasie trwania pikniku obejrzeć będzie można wystawę prac laureatów konkursu fotograficznego „Szlak Architektury Drewnianej” nagrodzonych w roku ubiegłym, a także wystawę, prezentującą ideę i historię Szlaku św. Jakuba w Polsce oraz w Europie. W punktach informacyjnych uzyskać będzie można informacje o realizowanych projektach, obejrzeć filmy. Przewidziano również liczne atrakcje dla dzieci, min. możliwość zwiedzenia wozu strażackiego.
 

Carl Anderson - zaproszenie na spotkanie

W nadchodzącym tygodniu w Polsce będzie gościł Carl Anderson, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, przywódca największej światowej braterskiej organizacji katolików świeckich, autor książki "Cywilizacja miłości, czyli co każdy katolik może zrobić, by zmienić świat".

28 maja o godz. 18.00 w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przy ul. św. Faustyny 3 w Krakowie odbędzie się spotkanie z autorem oraz dyskusja z udziałem zaproszonych gości. Będą to:

Franciszek kard. Macharski - kapelan terytorialny Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce,
o. prof. Jarosław Kupczak - dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II,
ks. dr Tomasz Kraj, PAT,
Andrzej Gut-Mostowy - Delegat Krajowy Rycerzy Kolumba w Polsce - poseł na Sejm RP

Spotkanie ma charakter otwarty.
Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno osoby duchowne jak i świeckie.
Więcej pod adresem:
 


Strona 32 z 38