payday loans
Wydarzenia

DSC_0074 Bóg zapłać wszystkim uczestnikom wczorajszej (10.04.2010) modlitwy różańcowej i Mszy Św. o godz. 19.00 w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku i ich rodzin. Niech wspólna modlitwa nas jednoczy i umacnia w pracy dla dobra Ojczyzny.

Wszystkich zachęcamy teraz do Adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwy w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku.

 
 pilkarska_majowka_500
Więcej…
   

Misje Święte 28 lutego - 6 marca 2010

Drodzy Parafianie!

Nasza parafia Św. Jakuba Apostoła przeżywa wielki czas spotkania z Bogiem poprzez Misje święte. Jest to czas szczególny, czas słuchania Słowa Bożego, codziennych nabożeństw misyjnych, spowiedzi misyjnej. W Misjach świętych nie może zabraknąć nikogo: dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków i chorych. Wśród codziennych zajęć musimy znaleźć czas, by każdego dnia pójść do kościoła na Misje święte. Tak starajmy się rozłożyć prace domowe, aby każdy z nas mógł wziąć udział w nabożeństwach misyjnych. Misje święte to czas zadbania o Kościół Chrystusowy, który wszyscy tworzymy. Jednocześnie to czas, w którym pragniemy zauważyć naszą świątynię parafialną, cmentarz parafialny, wszystkie krzyże, figury i kapliczki na terenie parafii, a także nasze domy, w których powinny być znaki naszej wiary.
W sposób szczególny pragniemy objąć modlitwą wszystkich grzeszników, ludzi obojętnych religijnie i tych, którzy rzadko chodzą do kościoła i rzadko korzystają z sakramentów świętych. Wzywamy pomocy św. Patronów naszej parafii: św.Jakuba Apostoła w Jego Roku Jubileuszowym, roku szczególnej łaski i błogosławieństwa oraz św. Izydora. Prosimy, aby łaska Boża, która w czasie Misji popłynie z niebios pomogła wielu naszym sąsiadom, a czasami i bliskim wrócić na drogi dobra i miłości. Przez Misje święte prowadzone przez Ojców Paulinów, strażników Jasnej Góry pragniemy, aby jeszcze bardziej wzrosła nasza pobożność i cześć do Matki Bożej, naszej Matki i Królowej.

Ks. Ryszard Honkisz - proboszcz
Ks. Józef Litwa - wikariusz

Więcej…
 

Turniej Szermierczy Małopolskiej Ligii Dzieci - Więcławice

W piątek 5.02.2010 o 16.00, zapraszamy na Turniej Szermierczy Małopolskiej Ligii Dzieci do Szkoły w Więcławicach. Zapraszamy rodziców i dzieci oraz Babcie i Dziadków.

 


Strona 30 z 38