payday loans
Wydarzenia

Dożynki Parafialne 2018

W dniach 25-26 sierpnia w Więcławicach odbyły się Dożynki Parafialne. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji. W sobotę swoje święto celebrowali Strażacy z OSP Więcławice. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Fantom”. W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba. Pochód dożynkowy w strugach deszczu dotarł do Amfiteatru. Gospodarz imprezy – ks. Ryszard Honkisz i wójt gminy Michałowice - p. Antoni Rumian oficjalnie otworzyli imprezę. Starostowie dożynkowi rozpoczęli obrzęd dzielenia chleba. Zaczęła się część artystyczna. Na scenie z własnym repertuarem zadebiutowały Seniorki z Masłomiącej, rozbawiając publiczność humorystycznymi tekstami. Potem wystąpił zespół ludowy „Kozierowianie” oraz koncertowała Orkiestra Hejnał.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali gorący posiłek przygotowany przez nieocenione panie z Rady Parafialnej. Był żurek, bigos i grochówka.

Po obiedzie wystąpiła Grupa Muzyczna „Białe Pomarańcze” z Miechowa, którą zaprosiły do nas Siostry Sercanki. Publiczność oczarowali mali wykonawcy - „Jakubowe Muszelki” musiały bisować! Potem był czas na zabawy i konkursy. Dzieci wzięły udział m.in. w „meczu z miotłami”, „biegu kelnera”, „nawijaniu sznura” i zbieraniu ziemniaków na czas. W konkursie Wieńców Dożynkowych zwyciężyło sołectwo Masłomiąca, na drugim miejscu znalazły się Zagórzyce. Trzecie miejsce zajęło sołectwo Książniczki. Nagrodzone także kosze dożynkowe sołectwa z Więcławic (I miejsce) i kosz przygotowany przez dzieci z Zagórzyc (II miejsce). Miksery i blendery otrzymały zwyciężczynie konkursu Ciast Dożynkowych. Najlepiej smakowało ciasto orzechowe przygotowane przez sołectwo Książniczki. Doceniono ciasto p. Wnęk z Pielgrzymowic i p. Janusz z Zagórzyc.

Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół „Latające Talerze”. Covery hitów Carlosa Santany, Boba Dylana, Dżemu, Republiki podbiły serca publiczności. Do śpiewania zaangażowana została widownia! Po koncercie można było kupić płytę i otrzymać autograf. O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa z zespołem „Faza”. Święto plonów już za nami, a przed nami kolejna impreza w Więcławich Piknik Ziemniaczany – 16 września zagra dla Państwa zespół „Detox”!

Iwona Bińczycka-Kołacz

konferansjer uroczystości

Więcej…
 
     

V i VI etap Niedzielnego pielgrzymowania

Drodzy Członkowie Bractwa św. Jakuba i miłośnicy Drogi św. Jakuba!

Zapraszam do udziału w V i VI etapie VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba "Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany" w  dniach 9–10 czerwca 2018 r. Poniżej podaję wstępny program pielgrzymki i  warunki uczestnictwa.

Jednocześnie pragnę zachęcić jeszcze do udziału w pielgrzymce Drogą św.  Jakuba na terenie Bawarii i Szwajcarii 29 czerwca – 11 lipca 2018 r. Ze  względu na sytuacje osobistą dwie osoby nie mogą wziąć udział w tej  pielgrzymce – w związku z tym są jeszcze 2 miejsca wolne na Camino de Santiago po Bawarii i Szwajcarii. Zapraszamy!

Więcej…
 


Strona 3 z 38