payday loans
Ogłoszenia

5.10.2008 - Ogłoszenia, 27 Niedziela Zwykła

Przypowieść o niewdzięcznych robotnikach winnicy ukazuje postawę, która ma miejsce także i dziś. Wyraża ją zdanie: „mnie się należy”. Chcemy być właścicielami życia, domagamy się wszelkich profitów: zdrowia, bogactwa, szczęścia. Odrzucamy głos tych, którzy przypominają nam, że wszystko jest darem Stwórcy. Eucharystia uczy wdzięczności, dlatego dziękujmy Bogu za wszelkie dobra, które otrzymujemy, uwolnijmy serca od niszczącej żądzy panowania nad wszystkim  i módlmy się za tych, którzy się źle mają.
Więcej…
 

28.09.2008 - Ogłoszenia, 26 Niedziela Zwykła

Dzisiejsza Ewangelia ukazała nam prawdę o tym, że wiara nie polega na słownych deklaracjach, wiara jest decyzją, wyborem zgodnym z Bożym planem. Wiara jest zaufaniem Bogu, że On wie, co dla nas najlepsze – ale czy my mamy czas, by zapytać Boga, jaki ma plan? Co dla nas jest najlepsze ?
Więcej…
 

21.09.2008 - Ogłoszenia, 25 Niedziela Zwykła

„Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć”. Każdy z nas ma własną, niepowtarzalną historię wiary. Jedni idą wiernie za Chrystusem całymi latami, inni nawracają się w ostatnim momencie. Wszystkim Bóg obiecuje zbawienie. Nie oglądajmy się na innych idźmy za wezwaniem Chrystusa swoją drogą – wiernie i konsekwentnie.

Więcej…
 

14.09.2008 - Ogłoszenia, 24 Niedziela Zwykła

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Krzyż wyraża tajemnicę miłości Boga do człowieka. Krzyż jest dla nas znakiem nadziei, symbolem zwycięstwa, w którym i my mamy udział. Krzyż jest także odpowiedzią Boga na Misterium zła – a jaka jest moja odpowiedź na krzyż ?
Więcej…
 

7.09.2008 - Ogłoszenia, 23 Niedziela Zwykła

Ewangelia poucza nas o upomnieniu braterskim. Widząc zło popełnione przez bliźniego nie rozmawiajmy o nim z osobami trzecimi, ale upomnijmy błądzącego – to jest przejaw prawdziwej miłości do niego. Prośmy dziś Pana Boga o odwagę oraz właściwą, odpowiedzialną i mądrą postawę wobec zła.
Więcej…
 


Strona 168 z 175