payday loans
Ogłoszenia

23.11.2008 - Ogłoszenia, 34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jezus jest Królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. Włada nie siłą, potęgą czy upokorzeniem – włada miłością. Pod koniec naszego życia będziemy przez Niego sądzeni z miłości. Każde najmniejsze dobro nie zostanie zapomniane. Każda obojętność na ludzka biedę będzie oskarżeniem. Przypowieść o sądzie nie jest reportażem z zaświatów, jest wezwaniem do nawrócenia, do budzenia wrażliwości serca, do odpowiedzialności za życie swoje i innych.
Więcej…
 

16.11.2008 - Ogłoszenia, 33 Niedziela Zwykła

Przypowieść o talentach, uświadamia nam prawdę, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Bóg zapyta nas kiedyś: „co zrobiłeś ze swoim życiem?”. To nie będzie tylko rozliczenie z grzechów, ale także rachunek sumienia z niewykorzystanych okazji do czynienia dobra, z wszelkich zaniedbań, słów i rezygnacji z duchowego rozwoju. Co jest moim talentem? Co z nim robię? Warto zapytać siebie w ostatnich dniach, kończącego się roku liturgicznego.
Więcej…
 

9.11.2008 - Ogłoszenia, 32 Niedziela Zwykła

Liturgia przenosi nas dzisiaj do Rzymu. Obchodzimy święto rocznicy poświęcenia katedry Rzymu – bazyliki na Lateranie, najstarszej chrześcijańskiej świątyni Wiecznego Miasta.  To święto jest okazją do przypomnienia, że każdy z nas jest świątynią Boga. To także zaproszenie do modlitwy za następcę św. Piotra i we wszystkich intencjach Papieża.
Więcej…
 

2.11.2008 - Ogłoszenia, 31 Niedziela Zwykła

Wczoraj patrzyliśmy na niebo – dziękując Panu Bogu za rzesze świętych wspierających nas swoim wstawiennictwem. Dziś wspominamy wszystkich wiernych  zmarłych i  prosimy dla nich o niebo. Nasza modlitwa jest wyrazem miłości wobec tych, którzy są już po drugiej stronie. Pamiętajmy, że my też kiedyś będziemy potrzebowali tej modlitwy wstawienniczej.
Więcej…
 

26.10.2008 - Ogłoszenia, 30 Niedziela Zwykła

W niedziele wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Dzień Zaduszny. Msze św.  jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 - kolejne "Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" po Mszy Św. grupa teatralna naszego KSM-u wystawi spektakl pt. "POWRÓT DO DOMU OJCA".  Spotkanie zakończymy procesją światła na cmentarz i odpustem za zmarłych.
 
 
Więcej…
 


Strona 165 z 174