payday loans
Ogłoszenia

15.06.2008 - Ogłoszenia, 11 Niedziela Zwykła

Jezus dostrzega choroby ludzkiej duszy. „Byli znękani i porzuceni, jak owce bez pasterza”. Czy wielu z nas nie doświadcza również zmęczenia i osamotnienia? Potrzebujemy pasterzy, duchowych przewodników, ojców. Ale jest też druga prawda – gdy Bóg posyła pasterzy, na miarę Dobrego Pasterza jak Jan Paweł II – to najczęściej tylko ich podziwiamy. Prośmy dziś Chrystusa by dał nam siłę  nie tylko słuchać głosu Dobrego Pasterza, ale żyć w prawdzie i iść wskazaną drogą.
Więcej…
 

8.06.2008 - Ogłoszenia, 10 Niedziela Zwykła

„Dołóżmy starań, aby poznać Pana...” – woła do nas dziś prorok Ozeasz, a Chrystus jak do Mateusza zwraca się do każdego z zaproszeniem „Pójdź  za Mną”. Z tym zaproszeniem wyruszajmy na nowy tydzień naszych zmagań o uświęcenie i prac nad doskonaleniem otaczającej nas rzeczywistości.
Więcej…
 

1.06.2008 - Ogłoszenia, 9 Niedziela Zwykła

Obraz domu budowanego na skale lub na piasku – zaprasza do pytania o fundamenty. Na czym ja buduję swoje życie? Co jest podstawą, fundamentem mojego życia, pracy, miłości, stosunku do drugiego człowieka i wreszcie mojego odniesienia do przyszłości. Czy myślę o wieczności szczęśliwej z Bogiem, czy moje pragnienia kończą się na doraźnych przyjemnościach? Na czym buduję swoją przyszłość? Z okazji pierwszego w Polsce Dnia Dziękczynienia zapytajmy się również czy potrafimy i jak często wypowiadamy słowo DZIĘKUJĘ !
Więcej…
 

25.05.2008 - Ogłoszenia, 8 Niedziela Zwykła

Jezus zachęca nas dzisiaj w Ewangelii do przeglądu naszych zmartwień i trosk. Czy nie za mocno liczymy tylko na siebie? – Nie dajcie się pochłonąć doczesnym troskom, bo one łatwo przesłaniają wszystko inne, nawet Boga – wzywa Jezus. Niech udział w Eucharystii przypomni nam na nowo, że wszystko jest darem Boga.
Więcej…
 

18.05.2008 - Ogłoszenia, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Bóg nie jest samotny. To wspólnota trzech osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. To w imię Trójjedynego Boga rozpoczęliśmy nasze zgromadzenie i rozpoczynamy każdy dzień czyniąc znak krzyża św. Bóg w Trójcy Jedyny zaprasza nas do wspólnoty ze sobą i udziału w wielkiej miłości jaką Bóg ogarnia człowieka.
Więcej…
 


Strona 162 z 166