payday loans
Ogłoszenia

3.05.2009, Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocy

Niedziela Dobrego Pasterza
Zmartwychwstały Chrystus jest Pasterzem, który gromadzi wokół siebie owce, czyli Kościół. Dobry Pasterz zna swoje owce, oddaje za nie życie. Pamiętajmy dzisiaj w naszej modlitwie o pasterzach Kościoła. Rozpoczynając tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne i módlmy się za naszych kleryków Damiana oraz Krzysztofa, który rozpoczął rekolekcje przed święceniami diakonatu. Święcenia diakonatu w najbliższy piątek o godz. 9.00, w Katedrze Wawelskiej. W imieniu Krzysztofa zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
Więcej…
 

26.04.2009, Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

W dzisiejsza Niedzielę rozpoczynamy I Tydzień Biblijny pod hasłem: Dla mnie żyć to Chrystus” zachęcamy wszystkich by odszukali w swoich domach Biblię, wczytywali się w Słowo Boże.
 
Odpust ku Czci św. Izydora Oracza w niedzielę 10 maja uświetni występ zespołu Brekaut.
7 Piłkarska majówka 9-10 maja. Wkrótce szczegóły.
 
Więcej…
 

19.04.2009, Ogłoszenia - 2 NW, Niedziela Miłosierdzia

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany – a oczekuje wiary i ufności. Dlatego ze św. Faustyną powtarzajmy często; Jezu ufam Tobie!
Więcej…
 

13.04.2009, Ogłoszenia - Poniedziałek Wielkanocny

Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o triumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością Alleluja!
 
Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia
Msze św. o godz. 7.50, 9.00, 11.00, 12.15
(nie ma Mszy św. o godz. 17.00 )
Więcej…
 

5.04.2009 - Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 
W Niedzielę Palmową wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Krew Chrystusa obmywa nas z grzechów, otwiera nam drogę do nieba – czy jesteśmy w pełni świadomi tej prawdy?
Więcej…
 


Strona 159 z 173