payday loans
Ogłoszenia

11.04.2010, Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkanocy,  Miłosierdzia Bożego

Jezus błogosławi wszystkich, którzy Go nie widzieli, a uwierzyli. Dotyczy to również nas, którzyśmy uwierzyli. Niech pokój przychodzący wraz z Duchem Świętym stanie się naszym udziałem, umocni w nas wiarę oraz gotowość na przyjście Pana i przygotuje każdego z nas na radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Więcej…
 

5.04.2010, Ogłoszenia - Poniedziałek Wielkanocny

W Chrystusowej Męce i Zmartwychwstaniu w całej pełni objawiła się miłość Boga do człowieka ? do każdego z nas. Przeżywając radość spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem pomyślmy, jak odpowiedzieć na tę wielką miłość, jakich dokonać zmian w życiu, by ono było radosny świadectwem naszej wiary.

Więcej…
 

28.03.2010, Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie ?hosanna? wnet zamieni się w ?ukrzyżuj Go?. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Rozpamiętując dziś opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował. Ta miłość daje nam siebie także w Eucharystii ? dlatego starajmy się trwać w łasce i przystępować do Komunii Świętej.

Więcej…
 

21.03.2010, Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Pan Jezus przyszedł ocalać, nie skazywać na potępienie. Dlatego ufając Jego miłosierdziu, zawróćmy z drogi swoich grzechów i złych przyzwyczajeń, aby z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

* Po 6 latach, w przyszłą niedzielę, (niedzielę Palmową) przeżywać będziemy wizytację kanoniczną. Będziemy gościć wśród nas J.E. Ks. Bpa Józefa Guzdka, który z przedstawicielami Kurii Metropolitalnej, w imieniu Ks. Kardynała dokona dokładnego przeglądu pracy duszpasterskiej i katechetycznej oraz zapozna się ze sprawami ekonomicznymi i kancelaryjnymi naszej parafii oraz działającymi grupami. Przede wszystkim Ks. Biskup pragnie się spotkać z całą wspólnotą parafialną, dlatego każda Msza Św. zakończy się indywidualnym błogosławieństwem, którego Ks. Biskup udzieli każdej rodzinie i każdemu z uczestników niedzielnej liturgii ? niech nikogo z nas nie zabraknie. (Zachęcamy, by w miarę możliwości w Mszach Św. uczestniczyć całymi rodzinami i całymi rodzinami podchodzić do błogosławieństwa). Po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której Ks. Biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania udamy się z procesją i modlitwą na cmentarz. Wizytacja zakończy się w poniedziałek spotkaniem z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół w Więcławicach o godz. 10.30.

Więcej…
 

7.03.2010, Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

Pan Bóg jak dobry ogrodnik dał nam kolejną szansę ? Wielki Post i Misje Święte. Czas by się zmienić, poprawić, wrócić na  Boże drogi. Kto nie mógł uczestniczyć w Misjach w parafii niech stara się skorzystać z rekolekcji środowiskowych lub branżowych ? jeszcze jest trochę czasu na dobre przygotowanie, by obficie zaczerpnąć łaski Zmartwychwstałego Chrystusa.

Więcej…
 


Strona 151 z 173