payday loans
Ogłoszenia

30.03.2008 - Ogłoszenia, Niedziela Miłosierdzia

Druga Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia. Jezus ukazuje się, pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, przebacza niewiarę, leczy nasze rany, obejmuje miłosierdziem. Powtarzajmy za św. Faustyną: Jezu, ufam tobie.
Zamiast Nieszporów dziś o godz. 16.30 zapr. na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Więcej…
 

24.03.2008 - Ogłoszenia, Poniedziałek Wielkanocny

Alleluja! Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Niech nasze serca napełni nadzieja, pokój i miłość z którą przychodzi do nas Zmartwychwstały Pan.
 
* Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy swoja pracą przyczynili się do właściwego przeżycia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego oraz wszystkim uczestnikom liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim, którzy znaleźli czas by czuwać na modlitwie z Chrystusem od Wieczernika po Golgotę aż do poranka Zmartwychwstania
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, młodzieży za przygotowane i prowadzone Drogi Krzyżowe pod opieką katechetów.
Niewiastom, które pod przewodnictwem p. Antoniny Janeczek prowadziły niedzielne Drogi Krzyżowe
Młodzieży KSM i p. Anicie Sadowskiej za przygotowanie i wystrój „grobu” oraz „ciemnicy”, a służbie liturgicznej i kościelnej; scholii, ministrantom, lektorom, p. organiście i kościelnemu za liturgiczną oprawę nabożeństw.
Jednostkom OSP za czuwanie przy „Grobie Pańskim” oraz udział z pocztami sztandarowymi w Procesji Rezurekcyjnej i zabezpieczenie drogi na cmentarz.
Orkiestrze „HEJNAŁ” za udział w procesji i liturgii Wielkiej Niedzieli
Wszystkim niosącym chorągwie, feretrony i baldachim oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki i rodzicom za ich przygotowanie.
Niech Zmartwychwstały Pan ubogaci wszystkich swoimi darami i pełnią radości.
Więcej…
 

16.03.2008 - Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 
 
Jakże często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wołanie „hosanna” jakże szybko zmieni się w okrzyki „ukrzyżuj Go”. Spoglądając dziś na krzyż pomyślmy o naszym grzechu i o miłości Boga. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował.
Więcej…
 

9.03.2008 - Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ewangelia o wskrzeszeniu Łazarza jest zapowiedzią Zmartwychwstania.To kolejny obraz pokazujący na czym polega łaska Chrztu Świętego – przez chrzest zostaliśmy zaszczepieni przeciwko śmierci. Każda Eucharystia jest spotkaniem z Jezusem. On chce odnowić nasze życie. On ma moc przywracać nadzieję w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Trzeba tylko zaufać bardziej Jemu niż sobie.
Więcej…
 

2.03.2008 - Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). Nie dlatego, że jesteśmy już po rekolekcjach, ale z faktu, że jesteśmy już w połowie czasu pokuty – źródłem radości jest Bóg, Jego wierna miłość, a nawrócenie prowadzi człowieka do głębokiej radości. Uzdrowienie niewidomego uświadamia nam, że wiara jest darem nowych oczu. Pozwala widzieć dalej i głębiej.
Więcej…
 


Strona 144 z 146