payday loans
Ogłoszenia

5.04.2009 - Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 
W Niedzielę Palmową wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Krew Chrystusa obmywa nas z grzechów, otwiera nam drogę do nieba – czy jesteśmy w pełni świadomi tej prawdy?
Więcej…
 

29.03.2009 - Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj paschalne prawo życia. Mówi ono, że ziarno musi obumrzeć, aby przynosić obfity owoc. Nie ma innej drogi do życia wiecznego, jak przez śmierć naszego egoizmu, grzechu, pychy. Prośmy Chrystusa Pana o odwagę pójścia za Nim, przez krzyż do zmartwychwstania.
 
* W 4 rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, zapraszamy na „Modlitewne Czuwanie z Janem Pawłem II” w czwartek o godz. 20.00, które zakończymy tradycyjną procesją światła.
 
* Zapraszamy wszystkich na coroczną Drogę Krzyżową – (przygotowaną przez KSM) w piątek o 18.30, w intencji szybkiej kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II – drogami naszej parafii w kierunku Zagórzyc – k/ Domu Dziecka – i od Sieborowic w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy członków OSP o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia procesji.
 
* Msze Św. od jutra w związku ze zmianą czasu - wieczorem o godz. 18.30.
Więcej…
 

15.03.2009 - Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu

Obraz Jezusa oczyszczającego świątynię z handlu jest dla nas trudnym znakiem. To wezwanie do oczyszczenia świątyni serca. Bóg nie chce czegoś od nas, chce nas samych. On sam też nie daje nam czegoś, daje nam siebie. Także i teraz w Eucharystii.
Więcej…
 

8.03.2009 - Ogłoszenia, 2 Niedziela Wielkiego Postu

Przemienienie Jezusa było przygotowaniem uczniów na ciemność krzyża. Jezus na moment objawił przed wybranymi uczniami swoją chwałę. Potem była długa droga do Jerozolimy, na Golgotę. Do światła zmartwychwstania idzie się przez ciemność krzyża, a Każda Eucharystia jest wejściem na górę przemienienia. Nie prześpijmy czasu łaski.
Więcej…
 

1.03.2009 - Ogłoszenia, 1 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia, porządkowania życia i oczyszczania serca. Wzorem jest dla nas Pan Jezus poszczący 40 dni na pustyni. Pokazuje On, że siła do pokonania szatana i grzechu płynie ze Słowa Bożego i poddania się Bożej mocy. Oddając Bogu nasze wielkopostne postanowienia, módlmy się o trwałą i głęboką przemianę życia.
Więcej…
 


Strona 129 z 142