payday loans
Ogłoszenia

8.11.2009, Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

Pan Jezus, zwracając uwagę na grosz ubogiej wdowy, uzmysławia nam, że hojność nie mierzy się wysokością ofiary lecz otwartością serca. Udział w Eucharystii uczy nas największej ofiary – z siebie samych. Niech czas spędzony z Bogiem i braćmi owocuje ofiarnością w naszym życiu.
Więcej…
 

1.11.2009, Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

Wszystkich Świętych

Bóg jest na pierwszym miejscu. Nie szabat, nie obmywanie rąk, lecz Bóg sam. Nie chce inne ofiary niż nasza miłość ze wszystkich sił. Jezus mówiąc o umiłowaniu Boga, natychmiast dodaje przykazanie miłości bliźniego. Tych dwóch miłości nie można rozdzielić – są nierozłączne. Prawdziwa miłość prowadzi nas dziś do świątyni i na groby naszych bliskich. Bo ufamy, że dzięki tej miłości staniemy wszyscy z Chrystusem w domu naszego Ojca.

* Dziś nie będzie Mszy Św. o godz. 12.15 – wszystkich zapraszamy na godz. 14.00 na CMENTARZ, na Mszę Św. i procesję za zmarłych.
 
* Również wieczorem o godz. 18.00 (po Mszy Św. o 17.00) zapraszamy na Różaniec za zmarłych po cmentarzu, przygotowany i prowadzony przez młodzież KSM. Spotkanie członków KSM w sobotę o godz. 18.00
 
 ...
Więcej…
 

18.10.2009, Ogłoszenia - 29 Niedziela Zwykła

Pan Jezus dziś nie pozostawia złudzeń: szukanie zaszczytów nie jest drogą jego uczniów – Sam napomina apostołów, by pamiętali, że największym zaszczytem dla chrześcijanina jest bycie najmniejszym. Uczmy się od Jezusa pokory i służenia braciom.
Więcej…
 

27.09.2009, Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła

Bóg każdego chce obdarzyć dobrem. Przez nas działa w świecie. Od naszego świadectwa zależy, czy ludzie, którzy nie znają Boga, zechcą do Niego przyjść. Strzeżmy się, byśmy nie byli zgorszeniem dla niewierzących i wątpiących.
Więcej…
 

20.09.2009, Ogłoszenia - 25 Niedziela Zwykła

Porządek w Królestwie Bożym inny jest niż ten, z którym mamy do czynienia na co dzień. Trudno to pojąć, trudno to przyjąć. Trzeba zaufać, pamiętając, że dobry i mądry Ojciec chce dla nas wyłącznie dobrze. Najmniejsi wśród nas niech przypominają nam o właściwej hierarchii ważnych spraw.
Więcej…
 


Strona 126 z 143