payday loans
Ogłoszenia

19.04.2009, Ogłoszenia - 2 NW, Niedziela Miłosierdzia

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany – a oczekuje wiary i ufności. Dlatego ze św. Faustyną powtarzajmy często; Jezu ufam Tobie!
Więcej…
 

13.04.2009, Ogłoszenia - Poniedziałek Wielkanocny

Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o triumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością Alleluja!
 
Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia
Msze św. o godz. 7.50, 9.00, 11.00, 12.15
(nie ma Mszy św. o godz. 17.00 )
Więcej…
 

5.04.2009 - Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 
W Niedzielę Palmową wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Krew Chrystusa obmywa nas z grzechów, otwiera nam drogę do nieba – czy jesteśmy w pełni świadomi tej prawdy?
Więcej…
 

29.03.2009 - Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkiego Postu

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj paschalne prawo życia. Mówi ono, że ziarno musi obumrzeć, aby przynosić obfity owoc. Nie ma innej drogi do życia wiecznego, jak przez śmierć naszego egoizmu, grzechu, pychy. Prośmy Chrystusa Pana o odwagę pójścia za Nim, przez krzyż do zmartwychwstania.
 
* W 4 rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, zapraszamy na „Modlitewne Czuwanie z Janem Pawłem II” w czwartek o godz. 20.00, które zakończymy tradycyjną procesją światła.
 
* Zapraszamy wszystkich na coroczną Drogę Krzyżową – (przygotowaną przez KSM) w piątek o 18.30, w intencji szybkiej kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II – drogami naszej parafii w kierunku Zagórzyc – k/ Domu Dziecka – i od Sieborowic w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy członków OSP o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia procesji.
 
* Msze Św. od jutra w związku ze zmianą czasu - wieczorem o godz. 18.30.
Więcej…
 

15.03.2009 - Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu

Obraz Jezusa oczyszczającego świątynię z handlu jest dla nas trudnym znakiem. To wezwanie do oczyszczenia świątyni serca. Bóg nie chce czegoś od nas, chce nas samych. On sam też nie daje nam czegoś, daje nam siebie. Także i teraz w Eucharystii.
Więcej…
 


Strona 124 z 137