payday loans
Ogłoszenia

7.12.2008 - Ogłoszenia, 2 Niedziela Adwentu

      Prorok z nad Jordanu – Jan Chrzciciel  zapowiada dziś nadejście mocniejszego od siebie, wzywa do prostowania pokręconych dróg naszego życia, do wyrazistej, konsekwentnej i odpowiedzialnej wiary, do zerwania ze złem i duchowego odrodzenia. Pan jest blisko! A każdy z nas znajdzie coś do wyprostowania !!!!!!!!!!!
Więcej…
 

30.11.2008 - Ogłoszenia, 1 Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś Adwent. To czas pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Czekamy na powtórne przyjście Pana, czekamy również na świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania serca, pracy nad sobą. Adwent uświadamia nam, że nie mamy tutaj stałego miejsca, jesteśmy pielgrzymami do naszej prawdziwej ojczyzny – do Boga. On tęskni za nami. Chciejmy i my zatęsknić za Nim. Dlatego w sercu powtarzajmy często adwentowe zawołanie. Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!
Więcej…
 

23.11.2008 - Ogłoszenia, 34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jezus jest Królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. Włada nie siłą, potęgą czy upokorzeniem – włada miłością. Pod koniec naszego życia będziemy przez Niego sądzeni z miłości. Każde najmniejsze dobro nie zostanie zapomniane. Każda obojętność na ludzka biedę będzie oskarżeniem. Przypowieść o sądzie nie jest reportażem z zaświatów, jest wezwaniem do nawrócenia, do budzenia wrażliwości serca, do odpowiedzialności za życie swoje i innych.
Więcej…
 

16.11.2008 - Ogłoszenia, 33 Niedziela Zwykła

Przypowieść o talentach, uświadamia nam prawdę, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Bóg zapyta nas kiedyś: „co zrobiłeś ze swoim życiem?”. To nie będzie tylko rozliczenie z grzechów, ale także rachunek sumienia z niewykorzystanych okazji do czynienia dobra, z wszelkich zaniedbań, słów i rezygnacji z duchowego rozwoju. Co jest moim talentem? Co z nim robię? Warto zapytać siebie w ostatnich dniach, kończącego się roku liturgicznego.
Więcej…
 

9.11.2008 - Ogłoszenia, 32 Niedziela Zwykła

Liturgia przenosi nas dzisiaj do Rzymu. Obchodzimy święto rocznicy poświęcenia katedry Rzymu – bazyliki na Lateranie, najstarszej chrześcijańskiej świątyni Wiecznego Miasta.  To święto jest okazją do przypomnienia, że każdy z nas jest świątynią Boga. To także zaproszenie do modlitwy za następcę św. Piotra i we wszystkich intencjach Papieża.
Więcej…
 


Strona 97 z 106