payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudoradości, ale zamiast szczęścia – one przynoszą nam rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla nas chrześcijan jest, znakiem miłości Bożej. Tylko ten krzyż może nasz smutek przemienić w radość, której nikt nam odebrać nie może – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

Więcej…
 

Konwersacje Jakubowe: wykład online "Santiago de Compostela i kult św. Jakuba w XI i XII wieku"

Plakat: wykład on-line pt. Santiago de Compostela i kult św. Jakuba w XI i XII wieku
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła

Człowiek Jest tajemnicą. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc tak, jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa, w których żyjemy. Otwórzmy serca dla Pana Boga, abyśmy dobrze wykorzystali czas Wielkiego Postu.

Więcej…
 

Nabór rachmistrzów

Wójt Gminy Michałowice
Gminny Komisarz Spisowy

Na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. poz. 1775, z późn. zm.) ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych na terenie Gminy Michałowice.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Zwykła

Człowiek Jest tajemnicą. Trudno jednak poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca. Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa, też stawiali sobie pytania. Kim On jest? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. Niech ta Eucharystia pomnoży naszą wiarę i pomoże zbliżyć się do Chrystusa.

Więcej…
 


Strona 10 z 162