payday loans
Ogłoszenia

V Nocna Droga Krzyżowa Szlakiem Małopolskiej Drogi św. Jakuba

 

Rekolekcje 2019

Program rekolekcji wielkopostnych w Więcławicach

(31.03 - 03.04.2019)

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wieliego Postu

Nasz Bóg jest dobry. Stajemy przed Nim jako grzesznicy, którzy nieraz upadli i zbłądzili. Bóg nasz najlepszy Ojciec, nie odrzucił tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym słyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Sprzyja temu wyjątkowa okazja jaką są Rekolekcje Wielkopostne, które dziś rozpoczynamy. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Pawła Gomulaka ze zgromadzenia Księży Oblatów. Wszystkich parafian zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z rekolekcji.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu

W dzisiejszej Ewangelii słyszy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale i także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu podczas Mszy św. i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

Więcej…
 

Komunikat Policji

Uwaga na oszustów działających metodą "na wnuczka" i "na policjanta"

Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych mających na celu ostrzeżenie przed oszustami, Policja  nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez starsze osoby swoich oszczędności.

Jak działają oszuści ? Poniżej kilka najbardziej charakterystycznych i powtarzających się metod ich „pracy”.

Przestępcy działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta" lub „pracownika instytucji pomocowych” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze, kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. Niespodziewane telefony od osób podających się za policjantów, czy dawno niewidzianych członków rodziny nie muszą zakończyć się finansową porażką. Musimy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • jeśli nie masz całkowitej pewności, kto do Ciebie dzwoni, nie podejmuj rozmowy i nie przekazuj żadnych informacji o sobie,
  • w żadnym wypadku nie ulegaj telefonicznej prośbie o natychmiastową pożyczkę i nie przekazuj pieniędzy,
  • jeśli chcesz przekazać komuś swoje pieniądze to zadzwoń do tej osoby, na znany Ci numer telefonu i potwierdź informację o rzekomej pożyczce,
  • Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nie poprosi Cię o branie w niej udziału.
  • Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto, pozostawienie w jakimś miejscu czy też wyrzucenie kosztowności przez okno!

Jeżeli Tobie zdarzy się podobna sytuacja NATYCHMIAST zadzwoń pod nr 112 i powiadom o tym POLICJĘ!

Tylko szybka reakcja może doprowadzić do zatrzymania oszustów.

 


Strona 10 z 127