payday loans
Ogłoszenia

Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski

Boże, Ojcze Wszechmogący, bogaty w Miłosierdzie, bądź uwielbiony w tajemnicy Twojej Miłości, objawionej przez Syna w Duchu Świętym.

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata. Dziękujemy Ci za Twoją ofiarną miłość, która w tajemnicy Ukrzyżowania i Zmartwychwstania stała się miłością zwycięską.

Duchu Święty, Duchu Prawdy, miłości, mocy i świadectwa, prowadź nas.

Gdy zbliża się 100. rocznica Cudu Nad Wisłą – który w sierpniu 1920 roku za przyczyną Najświętszej Maryi Panny ocalił naszą Ojczyznę i cywilizację europejską od bolszewickiego panowania – my, Pasterze Kościoła w Polsce, podobnie jak nasi Poprzednicy przybywamy na Jasną Górę. To tutaj od pokoleń uczymy się, że królowanie Chrystusa, a wraz z Nim Maryi, Królowej Polski, obejmuje w sposób szczególny również służbę Narodowi. Tutaj – na Jasnej Górze – uświadamiamy sobie wyraźniej odpowiedzialność za chrześcijańskie dziedzictwo na polskiej ziemi. Potrzebę wspólnej troski wszystkich warstw społecznych nie tylko za materialne, ale także za duchowe dobro naszej Ojczyzny.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, módlmy się aby nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkanocna

„Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” - słyszeliśmy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, abyśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. On mówił do nas także w tej Mszy świętej. Módlmy się aby, jak uczniom idącym do Emaus, dał nam zrozumieć obecną sytuację i przyjąć sercem swoje słowo.

Więcej…
 

Nowenna do św. Stanisława Kostki

Nowenna do św. Stanisława Kostki
17-25 kwietnia 2020 r. po Mszy św. o godz. 17.30.

Treść nowenny dostępna poniżej.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia

Pan Jezus chciał, by w Jego Kościele grzesznik nie spotykał się z odrzuceniem czy poniżającą litością, ale z miłosierdziem, które przywraca godność. Tego miłosierdzia potrzebujemy wszyscy. Uwielbiajmy więc dziś Pana za to, że wychodzi nam naprzeciw ze swoim błogosławieństwem.

Więcej…
 


Strona 9 z 146