payday loans
Ogłoszenia

Instrukcja przyjmowania Komunii Św. na rękę

Kto chce przyjmować Komunię Świętą prosimy, aby podchodził do księży przyjmując Komunię w następujący sposób:

 • prosimy o zachowanie odstępu między osobami przystępującymi do Komunii,
 • przed przyjęciem Komunii, kto może powinien przyklęknąć prawym kolanem, aby oddać cześć Panu Jezusowi,
 • następnie w postawie stojącej podejść do udzielającego Komunii,
 • wystawić na wysokości piersi lewą rękę a prawą dłoń położyć pod nią,
 • kiedy udzielający Komunii szafarz położy nam Hostię na lewej dłoni należy prawą ręką samemu włożyć Ją do ust na jego oczach,
 • nie wolno robić półobrotu i spożywać w drodze powrotnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy ze spokojem i czcią podejdą do tych zaleceń.

Poniżej dostępny jest film.

Więcej…
 

Infolinia dla Seniorów

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00. Dzwoniąc na infolinię Seniorzy będą mogli uzyskać odpowiedzi na zagadnienia takie jak:

 1. Pomoc w dostarczaniu żywności i innych zakupów,
 2. Udzielania pomocy żywnościowej i ciepły posiłek w domu w sytuacji kwarantanny,
 3. Pomoc psychologa,
 4. Pomoc w codziennych czynnościach,
 5. Usługi opiekuńcze

 

Udział w liturgii

Aktualizacja (18.04.2020)

Od poniedziałku 20.04.2020 nie będzie już konieczne wcześniejsze zgłaszanie swojego udziału na Mszach św. w ciągu tygodnia (poniedziałek - piątek).


Drodzy Parafianie!!!

W związku z nowymi przepisami bezpieczeństwa obowiązującymi od 25 marca bardzo prosimy o korzystanie z bezpośrednich transmisji Mszy św. i Nabożeństw na naszej stronie internetowej www.swjakub.pl.

Ponieważ w liturgii może brać udział tylko 5 osób bardzo prosimy chętnych o zgłoszenie mailem planowanej godziny Mszy św.

Również podczas Mszy św. chrzcielnej i pogrzebowej prosimy o obecność tylko najbliższej rodziny do 5 osób.

Chęć udziału we Mszy św. zgłaszać można na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W wiadomości prosimy o podanie terminu, nazwiska i liczby osób z rodziny, pragnących wziąć udział w Mszy/nabożeństwie. Zgłaszające się w ten sposób osoby otrzymają w odpowiedzi informację na temat tego, czy zostały uwzględnione w liczbie chętnych. Dodatkowo, informacje na temat aktualnej liczby chętnych do udziału w wybranej Mszy pojawiać się będą w spisie intencji Mszy św. na dany tydzień, dostępnym w zakładce Intencje.

Uwagi

 1. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w Mszy św. z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem
 2. Podany wyżej adres email służy wyłącznie do przesyłania zgłoszeń. W innych kwestiach, prosimy o skorzystanie z odpowiednich informacji kontaktowych.
 

Czasowe wstrzymanie kolportażu "Gościa Niedzielnego" do parafii

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi - będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu - na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.

Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo.

Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

Redakcja „Gościa Niedzielnego”

 

Tygodnik Niedziela

W związku z epidemią koronawirusa zapraszamy naszych Czytelników do zamawiania tygodnika telefonicznie pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub kupowania w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

 


Strona 9 z 142