payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. Dziś Pan Jezus mówi do nas „Nie samym chlebem żyje człowiek” - Niech te słowa Chrystusa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 8. Niedziela Zwykła

Przychodzimy na Mszę św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus dziś mówi:”Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zamiast koncentrować się na słabościach innych spójrzmy najpierw na siebie i zacznijmy nawrócenie od siebie. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydali dobre owoce w codziennym życiu.

Więcej…
 

Bierzmowanie 2019 - materiały dla kandydatów

Pobierz materiały w formacie PDF

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 7. Niedziela Zwykła

Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób:” Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie.” Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Niech Jezus, Książę Pokoju, pomoże nam pielęgnować pokój i miłość w sercu.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzamy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: Błogosławieni jesteście….”.

Więcej…
 


Strona 9 z 125