payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał – niech w tym pomogą nam parafialne rekolekcje. Starajmy się tak zorganizować czas by móc w nich uczestniczyć, pomóżmy też osobom starszym i chorym by mogli uczestniczyć poprzez transmisje na stronie parafii, a tych, którzy mogą przywieźmy we wtorek na godz. 12.00 do kościoła na Mszę św. połączoną z Sakramentem Namaszczenia.

Więcej…
 

Program Rekolekcji Wielkopostnych w Więcławicach (21.03 - 24.03.2021 r.)

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu

Miłość Boga wobec człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej miłości. Każda Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my. Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec każdego bliźniego, którego spotkamy na naszej drodze życia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę, by przyjrzeć się swojemu życiu religijnemu w czasach pandemii. By postawić sobie pytania: Czy w moim życiu Pan Bóg jest na pierwszym miejscu? Czy może jest coś, co przysłania mi obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję Dekalog? Jaką zajmuję postawę wobec wrogów i przeciwników kościoła? W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się naszemu życiu.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni z faktu kim jesteśmy – Pan Bóg dostrzega te zabiegi i dlatego daje nam trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwa po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę – byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post – byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę. Prośmy naszego Ojca w niebie, byśmy potrafili zakochać się w sobie tak, jak On zakochał się w nas.

Więcej…
 


Strona 9 z 162