payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Adwentu

Zapaliliśmy już czwartą świeczkę na wieńcu adwentowym. Już za chwilę dobre jedzenie, śpiewanie kolęd i spotkania w rodzinnym gronie. Warto jednak spojrzeć na ten czas głębiej. Patrząc na Dzieciątko w żłóbku, zobaczmy wszechmogącego Boga, który z miłości do nas uniżył się i przyjął postać człowieka. Powiedzmy Jezusowi, co kryją nasze serca. On jest Tym, na którego czekamy.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Adwentu

Słyszymy dziś w liturgii wezwanie do radości i przestrogę św. Pawła „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Tylko z czystym sercem będziemy naprawdę przygotowani na przyjście Chrystusa. Obyśmy mogli z radością Go przyjąć.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Adwentu

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Tą prawdę Pan Jezus ukazał apostołom: Piotrowi, Jakubowi i Janowi na Górze Tabor. Nowe niebo tak ich zachwyciło, że chcieli tam pozostać i zbudować namioty dla Pana Jezusa, Eliasza i Mojżesza. Ta scena na suficie kościoła, od dzisiejszej niedzieli będzie nam nieustannie przypominała o naszym powołaniu do świętości i życia wiecznego.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś Adwent. To już kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. A tymczasem całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Pan Jezus przypomina „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapomnijmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 34. Niedziela Zwykła

Obchodzimy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chrystus, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem pasterzem, który dba o każdego z nas i wzywa, abyśmy i my troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych, schorowanych i opuszczonych. W potrzebujących jest sam Jezus – pomagając im, służymy Jemu – Królowi Wszechświata. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę drugiego człowieka.

Więcej…
 


Strona 7 z 106