payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby zobaczyli Jego chwałę, przed czekającą Go męką. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, by spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, spójrzmy z wiarą i ufnością na Chrystusa i pamiętajmy, że nasza ojczyzna jest w niebie, o czym przypomniał nam dziś św. Paweł.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. Dziś Pan Jezus mówi do nas „Nie samym chlebem żyje człowiek” - Niech te słowa Chrystusa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 8. Niedziela Zwykła

Przychodzimy na Mszę św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus dziś mówi:”Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zamiast koncentrować się na słabościach innych spójrzmy najpierw na siebie i zacznijmy nawrócenie od siebie. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydali dobre owoce w codziennym życiu.

Więcej…
 

Bierzmowanie 2019 - materiały dla kandydatów

Pobierz materiały w formacie PDF

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 7. Niedziela Zwykła

Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób:” Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie.” Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Niech Jezus, Książę Pokoju, pomoże nam pielęgnować pokój i miłość w sercu.

Więcej…
 


Strona 6 z 122