payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Liturgia Słowa ukazuje dzisiaj zwycięstwo Jezusa nad złem. Na początku Wielkiego Postu wzbudźmy pragnienie przylgnięcia do naszego Mistrza i Pana, który ma moc oddalić wszelkie zło i zamęt z naszego życia.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 8. Niedziela Zwykła

„Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku”? - pyta Jezus swoich uczniów, chcąc skierować ich uwagę na konieczność wewnętrznej odnowy. Dziś, te słowa, kieruje do nas Chrystus, pytając o naszą pomoc okazaną bliźnim w potrzebie.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 7. Niedziela Zwykła

Miłość nieprzyjaciół to jedno z najtrudniejszych wymagań stawianych przez Chrystusa. Jednak wprowadzenie tego przykazania w życie jest najbardziej czytelnym znakiem wskazującym nasza przynależność do Niego.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje fundamenty szczęśliwego życia. Ufność złożona w Bogu i droga ewangelicznych błogosławieństw sprzeciwiają się logice świata, w którym żyjemy. Otaczający nas chaos nie sprzyja radykalizmowi, ale to właśnie słowo Jezusa wskazuje najpewniejszą drogę. Prośmy o łaskę przyjęcia orędzia Chrystusa i wprowadzenia go w nasze codzienne życie.

Więcej…
 

Zbiórka podpisów pod projektem "Nigdy więcej nauki zdalnej"

Szanowni Państwo!!!

Wielu Rodziców, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych jest zaniepokojonych skutkami tzw. nauki zdalnej dla zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci.

Długie godziny spędzane przed komputerem powodują bóle kręgosłupa, oczu, wywołują kłopoty ze snem i pobudzenie nerwowe. Podobnie jest u dzieci w całej Polsce, co znajduje potwierdzenie w prowadzonych badaniach naukowych.

Dlatego grupa rodziców postanowiła poprzeć projekt ustawy Stowarzyszenia Rzecznika Praw Rodziców „Nigdy więcej nauki zdalnej”. Aby projekt był rozpatrywany przez Sejm, należy zebrać co najmniej sto tysięcy podpisów.

W przyszłą niedzielę (13 lutego) przed kościołem, po Mszach świętych, grupa Rodziców będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy. Rodzice proszą o przyłączenie się wszystkich chętnych, do złożenia podpisu pod projektem. Może podpisać się każda pełnoletnia osoba, potrzebny jest numer Pesel.

W imieniu rodziców
Rafał Dyduch
tel. +48 726787011

 


Strona 5 z 172