payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 16. Niedziela Zwykła

Bóg zasiał w nas dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Pana Boga. Jednak nie jesteśmy sami. Św. Paweł mówi: ”Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości”. Przychodzą nam z pomocą również nasi święci patronowie. Dziś dziękujemy za szczególną opiekę i wstawiennictwo u Boga naszemu patronowi św. Jakubowi.

Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Stanisława Mieszczaka, który w zastępstwie chorego ks. prof. Jarosława Korala, głosi dziś słowo Boże. Ks. Stanisław był odpowiedzialny za liturgię podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dziś przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Więcej…
 

Podziel się wspomnieniami o księdzu Janie

 

Pożegnanie śp. ks. Jana Majewskiego

Z głębokim żalem żegnamy

03.06.1942 – 10.07.2017

śp. Księdza Jana Majewskiego

emerytowanego kapłana diecezji łomżyńskiej

 

Śp. Ks. Jan Majewski był długoletnim prezesem Banku Spółdzielczego, aktywnym działaczem Ruchu Ludowego, posłem na Sejm I Kadencji, mężem, ojcem i dziadkiem a od 1999 roku kapłanem. Pracował w parafii katolickiej w Kaliningradzie, był kapelanem Klubu Parlamentarnego PSL.

Jako emeryt wspierał w posłudze duszpasterskiej parafię św. Jakuba Ap. w Więcławicach od 2008 roku, po kolejnym nawrocie choroby, w dniu 10 lipca odszedł do domu Pana, w 75. roku życia i 18. roku posługi kapłańskiej.

Żegnamy Go wdzięczni za Jego pobożność i modlitwy, gorliwą posługę w konfesjonale, oraz niezwykłą życzliwość i przykład ogromnej radości życia, mimo cierpienia, wielu chorób i dolegliwości.

 

Ks. Ryszard Honkisz
Ks. Aleksander Kasprzyk

 

Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Jana Majewskiego pod przewodnictwem ks. Biskupa Stanisława Stefanka Biskupa Seniora Diecezji Łomżyńskiej, odbędą się dnia 17 lipca 2017 r. (poniedziałek)

  • O godz. 1000 – wprowadzenie zmarłego do kościoła św. Jakuba Apostoła w Więcławicach i modlitewne czuwanie
  • Godz. 1200 – Msza św. pogrzebowa, którą zakończy wyprowadzenie zmarłego z kościoła, a następnie przewiezienie do kaplicy cmentarnej w Igołomi.
  • Godz. 1600 - ceremonia pochowania ciała ks. Jana w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Igołomi.
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 15. Niedziela Zwykła

Czy moje serce jest glebą żyzną, żeby ziarno mogło w nim wydać plon stokrotny, sześćdziesięciokrotny, czy też trzydziestokrotny? Pomyślmy! Bo słowo, które sieje Chrystus, jest nam bardzo potrzebne do życia wiecznego.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

Więcej…
 

Zaproszenie na Spacery pt. „Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie – poszukiwania życiowego powołania”

16 lipca 2017 r. ruszają Spacery pt. „Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie – poszukiwania życiowego powołania”.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej propozycji projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Tym razem osoby zainteresowane biografią Wielkich Polskich Świętych będą mogły wziąć udział nieodpłatnie w Spacerach, które odbywać się będą w wybrane niedziele od lipca do listopada 2017 roku. Uczestników oprowadzać będzie historyk, historyk sztuki i przewodnik miejski – pani Agnieszka Podyma.

Więcej…
 


Strona 5 z 99