payday loans
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 19. Niedziela Zwykła

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Każda Eucharystia jest dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.Bóg przemawia w ciszy serca, dlatego starajmy się często zatrzymać w chwili ciszy, by usłyszeć Boży głos.

Więcej…
 

40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę

Czcigodny Księże Proboszczu

W tym roku z Krakowa i innych miejscowości naszej archidiecezji wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Krakowska. W jej skład wchodzi też nasza V Wspólnota - Mszańsko - Myślenicko - Gdowsko - Niepołomicka.

Przemierzając trasę pielgrzymki korzystamy z dobroci i gościnności bardzo wielu ludzi.

Rozumiem trudny czas pandemii jaki panuje w naszym kraju, jednak ośmielam się uprzejmie prosić o przyjęcie naszej pielgrzymki, 150 Osób - na nocleg w parafii Więcławice. Prosimy o udostępnienie terenów zielonych abyśmy mogli rozbić namioty, prosimy także o skierowanie prośby do parafian, aby jeśli się nie obawiają przyjęli jednego pielgrzyma w jednym domu. Liczymy też na możliwość noclegu w szkole. Ze swojej strony obiecujemy zachować wszelkie przepisy sanitarne.

Za okazaną życzliwość i dobre serce odwdzięczymy się naszą modlitwą w drodze na Jasną Górę.

Do Więcławic - przyjdziemy 06.08.2020r. /w czwartek/ ok. godz. 17.00.

Księży i Sióstr zakonnych oraz kleryków będzie ok. 10 Osób.

Następnego dnia 07.08.2020r. /w piątek/ o 9.00 pragniemy odprawić Mszę Świętą w kościele parafialnym i ruszyć dalej do Iwanowic.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Bóg zapłać!

Ks. Tomasz Stec

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 18. Niedziela Zwykła

Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”. Odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić. W dniu dzisiejszym w kościołach parafialnych można zyskać odpust PORCJUNKULI.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 17. Niedziela Zwykła

Witamy w naszej wspólnocie Ojca Tomasza Martynelisa Dominikanina, który wraz z nami dziś czci św. Jakuba i przybliża nam Jego Apostolską posługę, witamy także wszystkich przybyłych na uroczystości odpustowe.

Więcej…
 

Ogłoszenia duszpasterskie - 16. Niedziela Zwykła

Bóg jest pełen, miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą, że przychodzimy do świątyni po pomoc. Pragniemy od Chrystusa otrzymać siłę, aby dobro zwyciężyło.

Więcej…
 


Strona 4 z 146