payday loans
Ogłoszenia

26.03.2017, Ogłoszenia - 4 Niedziela WP

W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o uzdrowieniu niewidomego. Jezus przechodził – zobaczył i uzdrowił go. Jakże często my czujemy się bezradni jak niewidomy – a Jezus przechodzi – ma moc przywrócić nam wewnętrzny spokój i przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe – ale pyta: „Czy ty wierzysz?” - Jaka będzie nasza odpowiedź?

Więcej…
 

Bulodrom

Szanowni Państwo!

Bardzo prosimy wszystkich o robienie zakupów w sklepach Tesco, podanych poniżej!

Pretekstem jest głosowanie na projekt zgłoszony przez Klub Parafialny JAKUB w Więcławicach Starych.
Projekt nazywa się „BULODROM I LAWENDA”.

Oto krótki opis projektu:
Projekt bulodromu powstał by urozmaicić możliwości rodzinnego wypoczynku na wolnym powietrzu. Inspiracją są Francuzi, którzy, jak kraj długi i szeroki, grają w bule dla zdrowia i dla „towarzystwa”. I my chcemy zbudować BULODROM, po to, by powstała przestrzeń pozytywnych spotkań, sąsiedzkich rywalizacji i dobrych emocji. Zbudujemy też ZIELNIK Z LAWENDĄ, która jest francuskim symbolem przyjaźni i sympatii.
A to wszystko w cieniu, niezwykle urokliwego zabytkowego, drewnianego kościoła pw. św. Jakuba, leżącego na europejskim Szlaku Św. Jakuba, ciągnącego się aż do Santiago de Compostella!

Głosować można w następujących sklepach:

1/     Tesco Kraków, Dobrego Pasterza 67
2/     Tesco Kraków, Wybickiego 10
3/     Tesco Zabierzów, Leśna 2a
4/    Tesco Kraków, Os. Teatralne 10

Głosowanie jest proste:
1. Podczas każdych zakupów w Tesco dokonanych między 8 marca a 4 kwietnia otrzymasz jeden żeton.
2. Wybierz projekt „BULODROM I LAWENDA” i zagłosuj na niego, wrzucając żeton do urny znajdującej się obok kasy.
3.  Ten projekt, który zbierze najwięcej głosów, otrzyma grant w wysokości 5000 zł.

Na to liczymy wraz z członkami Klubu i Fundacją im. Marka Nawary, która jest partnerem tego projektu.

Bardzo wszystkim dziękujemy za włączenie się w głosowanie nad projektem.

W im. Zarządu PKS JAKUB

ks. Ryszard Honkisz
kustosz Sanktuarium św. Jakuba Ap.


Ps. Będziemy wdzięczni za przekazanie naszej prośby swoim krewnym, przyjaciołom i znajomym.

 

19.03.2017, Ogłoszenia - 3 Niedziela WP

Prosimy Jezusa jak Samarytanka w dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody żywej, żebyśmy nie pragnęli. W naszych sercach są różne pragnienia. Pragniemy zdrowia, najnowszego sprzętu, modnych ubrań, obecności kogoś bliskiego. Czy jest tam miejsce dla Pana Boga? Tak jak musimy pić wodę, żeby przeżyć, tak też potrzebujemy Boga, abyśmy mieli życie wieczne. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu mamy okazję, żeby dokonać wyboru Jezusa i uznać, że On jest prawdziwie Zbawicielem świata. Pomogą nam w tym rozpoczynające się rekolekcje, które prowadzi ks. prof. Jarosław Koral, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ks. profesorowi życzymy owocnego i radosnego apostołowania w naszej wspólnocie, a wszystkich parafian zachęcamy do aktywnego udziału w rekolekcjach.
Bardzo prosimy by jutro pomóc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła na Mszę św. o godz.15.00 – połączoną z Sakr. Namaszczenia Chorych.

Więcej…
 

plakat rekolekcje2017

 

12.03.2017, Ogłoszenia - 2 Niedziela WP

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wstańcie, nie lękajcie się!”, kiedy przerażeni padli na ziemię w czasie Jego przemienienia. To samo mówi również do każdego z nas: Wstańcie! Nie lękajcie się! Będąc jeszcze na początku Wielkiego Postu, pomyślmy, że Jezus może pomóc się podnieść i nas przemienić – jeśli zaufamy Bogu jak Abraham.

Więcej…
 


Strona 1 z 90