payday loans
Ogłoszenia

16.11.2014, Ogłoszenia - 33 NZ

Masz talent – tak brzmi dobra nowina, którą głosi Jezus w swojej przypowieści. Odkryj go, rozwijaj, ciesz się nim, służ innym. To prawda, że talenty nie są podzielone równo. Ale od tego, który ma ich więcej, wymaga się także więcej. Jak posługujemy się majątkiem obdarowanym przez Boga.
Dziś o godzinie 16.30 zapraszamy na wypominki i modlitwy za zmarłych

Więcej…
 

9.11.2014, Ogłoszenia - 32 NZ

Dziś obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. Jest to kościół katedralny papieża, to w nim papież sprawuje Mszę św. w Wielki Czwartek na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Do niej pielgrzymują wszyscy nowo wybrani biskupi. Dziś, kiedy obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, widzimy, jak bardzo Ciało Chrystusa jest niszczone. Niszczone i grabione są nie tylko kamienne świątynie, ale zabijani są chrześcijanie – żywe kamienie Świątyni, jaką jest Lud Boży. Otoczmy naszą modlitwą prześladowanych chrześcijan w Syrii i na całym świecie. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace remontowe w naszej świątyni oraz do puszek na Kościół w potrzebie.
Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej i wolontariuszom za przeprowadzoną na cmentarzu kwestę na ratowanie i remont zabytkowych nagrobków, zebrano kwotę 1370,00 zł.

Więcej…
 

2.11.2014, Ogłoszenia - 31 NZ

Dzisiaj Kościół zachęca nas w sposób szczególny do modlitwy za zmarłych. Wspomnienie o tych, którzy odeszli, często wiąże się z bólem i tęsknotą. Nie morze jednak zabraknąć w naszej modlitwie wiary i nadziei na spotkanie po śmierci z miłosiernym Bogiem twarzą w twarz zarówno naszych bliskich, jak i nas samych.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo za zmarłych o godz. 16.30 i przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 17.00.

Więcej…
 

19.10.2014, Ogłoszenia - 29 NZ

Pan Jezus przejrzał przewrotność faryzeuszów. Warto pozwolić Panu, aby przejrzał naszą przewrotność, zdemaskował obłudę i udawanie. Człowiek ma sporą zdolność do oszukiwania siebie samego, do odgrywania teatrzyku – także religijnego. Nawrócenie, to pozwolenie Panu Bogu, aby nas przejrzał na wylot i kierował naszym życiem.

Więcej…
 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji pierwszej rocznicy ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach i odsłonięcie figury św. Apostoła

19 października o godz. 12.15

Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Kazimierz Górny

 

W imieniu wspólnoty parafialnej i Bractwa Św. Jakuba Apostoła

ks. Ryszard Honkisz

proboszcz

 

Program:

  • Odsłonięcie figury św. Jakuba przed kościołem
  • Uroczysta Msza św.
  • Powołanie Kapituły Medalu św. Jakuba
  • Uczczenie relikwii św. Jakuba

 

 


Strona 1 z 65