payday loans

26.10.2008 - Ogłoszenia, 30 Niedziela Zwykła

W niedziele wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Dzień Zaduszny. Msze św.  jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 - kolejne "Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" po Mszy Św. grupa teatralna naszego KSM-u wystawi spektakl pt. "POWRÓT DO DOMU OJCA".  Spotkanie zakończymy procesją światła na cmentarz i odpustem za zmarłych.
 
 
„Będziesz Miłował” – Pan Jezus przypomina nam dziś to największe Przykazanie. Wszyscy uczymy się kochać i ciągle daleko nam do tego, aby kochać Boga całym sercem, a bliźniego jak siebie samego. Zapytajmy dziś siebie ile w naszym sercu miłości do Boga, do ludzi, a także zdrowej miłości do siebie samego. Nie ma ważniejszej sprawy dla człowieka niż miłość. Dlatego gorąco prośmy Chrystusa by uczył nas miłości.

* Zapraszamy wszystkich na Modlitwę Różańcową dziś o 16.30 i przez cały tydzień o godz. 17.30, szczególnie dzieciom przypominamy o tej modlitwie.
 
* Dziękujemy wszystkim pielgrzymom i uczestnikom wczorajszej uroczystości otwarcia Małopolskiej Drogi Św. Jakuba Apostoła, która zgromadziła przedstawicieli z różnych stron Polski.
 
* W tym tygodniu wspominamy:
  • Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – we wtorek
  • Uroczystość Wszystkich Świętych w – w sobotę. Msze św. o godz. 7.50, 9.00, 11.00 i na cmentarzu z procesją za zmarłych o godz. 14.00. Będzie dodatkowa Msza Św. dla pracujących o 18.30 w kościele, a po niej Różaniec za zmarłych, alejkami cmentarza o godz. 19.00 - przygotowany przez młodzież KSM
* W niedziele wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Dzień Zaduszny. Msze św.  jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 - kolejne "Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II" po Mszy Św. grupa teatralna naszego KSM-u wystawi spektakl p.t. POWRÓT DO DOMU OJCA.  Spotkanie zakończymy procesją światła na cmentarz i odpustem za zmarłych.
 
* W tych dniach, do 8 listopada, nawiedzając cmentarz, a 1 i 2 listopada kościół, możemy dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Dalsze warunki; stan Łaski Uświęcającej (Spowiedź, Komunia św.), modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę" oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego.
 
* Bardzo prosimy zaopatrzyć groby w tabliczki oraz sprawdzić w kancelarii lub u administratora cmentarza ważność nienaruszalności grobu. By utrzymać porządek i czystość' na cmentarzu bardzo prosimy stosować się do wskazań służb cmentarnych. Palaczy prosimy, by uszanowali miejsce spoczynku bliskich i nie palili papierosów. Bramy w tych dniach będą zamykane od godz. 20.00 do godz. 7.00. Samochody prosimy parkować na parkingu. Z przykrością informujemy, że złodziei nie brakuje. Prosimy o wielką ostrożność i nie pozostawianie wartościowych rzeczy w samochodach.
 
* Na wypominki czytane w każdą niedzielę, przez cały rok, w wysokości stypendium mszalnego, można składać w kancelarii lub podczas kwesty na cmentarzu prowadzonej przez Radę Duszpasterską na dalszą modernizację cmentarza.
Zachęcamy do zaopatrywania się w znicze rozprowadzane przez młodzież K.S.M. w ten sposób młodzież pragnie gromadzić środki na działalność i pomoc potrzebującym
 
* Okazja do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi w piątek od godz. 16.00
 
* Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budownictwo sakralne.
 
* Za przygotowanie kościoła na niedzielę dziękujemy nowożeńcom  Magdalenie Geremek i Łukaszowi Zębala.
 
* Jednym z pięknych owoców Pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II jest wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Nasza wspólnota została zaproszona na adorację we wtorek od godz. 23.00 - 5.00. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie w kancelarii do jutra, do godz. 19.00, by można było zamówić odpowiedni transport.
 
* Naszą wspólnotę parafialną opuścił w minionym tygodniu + Bolesław Czerwiński, z Pielgrzymowic, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Eucharystii.

* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in.: W indiach zabijają chrześcijan; Co dał nam Chrystus? I Sumienie bez kajdan
  • W Źródle m.in.: Zakochany w świętym Kościele i Dlaczego diabeł mówi „nie” Sercu Maryi?
  • W Niedzieli m.in.: Papież Pielgrzym; To przemijanie ma sens i Różaniec modlitwą młoidych
  • Na dzieci czeka JAŚ, DOMINIK z płytą CD i Mały Gość

Ogłoszenia dodatkowe
 
Dyrekcja Zespołu Szkół w Więcławicach Starych informuje, że od 28 października (wtorek) rozpoczyna swą działalność punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dyżury odbywać się będą w każdy wtorek od godz. 14.15 do 18.00. Wcześniejsze zapisy u pedagoga Zespołu Szkół w pokoju nr 22, w budynku szkoły.
Bezpłatne badania gęstości kości jutro od 14.00 w Ośrodku Zdrowia (szczegóły w gablocie)