payday loans

19.10.2008 - Ogłoszenia, 29 Niedziela Zwykła

Faryzeusze zadając Chrystusowi pytanie chcieli Go skompromitować. Nie szukali u Niego wiedzy, mądrości czy drogi zbawienia. Słuchając dzisiejszej Ewangelii postawmy sobie pytanie ! Czego szukamy u Jezusa ? Czy chcemy nadal żyć po swojemu, czy chcemy żyć po Bożemu ?
A w ciszy serca prośmy Pana o dar prostej, dziecięcej wiary.
Faryzeusze zadając Chrystusowi pytanie chcieli Go skompromitować. Nie szukali u Niego wiedzy, mądrości czy drogi zbawienia. Słuchając dzisiejszej Ewangelii postawmy sobie pytanie ! Czego szukamy u Jezusa ? Czy chcemy nadal żyć po swojemu, czy chcemy żyć po Bożemu ?
A w ciszy serca prośmy Pana o dar prostej, dziecięcej wiary.
 
* Dziś pod hasłem „Uczeń Chrystusa misjonarzem nadziei” rozpoczynamy kolejny Tydzień Misyjny. Nasze modlitwy kierujmy do Boga o bezpieczne i spokojne głoszenie Ewangelii oraz gotowość serc na przyjęcie Chrystusa. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
 
* W tym tygodniu czcimy:
  • Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa – jutro
  • Bł. Jakuba Strzemię, biskupa – we wtorek
  • Św. Jana Kapistrana, kapłana – w czwartek
  • Św. Antoniego Marii Clareta, biskupa – w piątek
  • Bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy – w sobotę
Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy obfitości bożych darów      i polecamy ich opiece św. patronów.
 
* Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Różańcowej Procesji Światła w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Szczególne podziękowania dla młodzieży KSM za przygotowanie i strażakom za  czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
 
* Bóg zapłać za złożone w ubiegła niedzielę ofiary na prace remontowe przy naszej świątyni i dzisiaj do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składka w przyszła niedzielę na budownictwo sakralne.
 
* O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy nowożeńców
 
* Na wypominki czytane w każdą niedzielę, przez cały rok, w wysokości stypendium mszalnego, można składać w kancelarii.
 
* W przyszłą sobotę w naszej parafii, z udziałem Marszałka Województwa Małopolskiego, p. Marka Nawary, oficjalne otwarcie Małopolskiej Drogi Św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę Św. o godz. 14.00, którą odprawi J. Eks. Ks. Bp. Józef Guzdek.
 
* Chętnych do czynnego wypoczynku zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie przy kawie, a od 11.00, na przejście Drogą Św. Jakuba, lasem z Polanowic – przez Wolę Więcławską do Więcławic (ok. 9 km). Również zapraszamy pielgrzymów na rowerach przejazd (ok. 19 km).
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu min; Nie zgadzam się na rozwód; Apetyt na dożywocie; Zniszczyć konstruktora; oraz dodatek Papież w Polsce w dokumentach SB
  • W Źródle m.in.: Odnalazł sens życia; Tydzień misyjny; Generał „Grot” – „wódz tajemnicy” i Demaskować cyniczne mity
  • W Niedzieli m.in.: Głos Synodu; Dał Bóg żeśmy się spotkali i Owoce wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II.
  • Cuda i Łaski – prezentują Różańcowe łaski
  • Na dzieci czeka JAŚ, DOMINIK i Mały Gość
 
Wraz z władzami Gminy Michałowice apelujemy o mądrość, poczucie estetyki, odrobinę wyobraźni i szacunek dla naszego wspólnego dobra, jakim jest nasza przyroda i czysty krajobraz. Tylko człowiek bez wyobraźni nie zauważy, że wyrzucone za 10 zł. śmieci z własnego gospodarstwa robią szkodę na kilkadziesiąt, a niekiedy kilkaset złotych. Módlmy się więc o mądrość, wyobraźnie i poczucie dobra wspólnego dla tych którzy bezmyślnie i przez głupotę potrafią niszczyć lub paskudzić nasze otoczenie jak np. postawiony  niedawno nowy przystanek w Zagórzycach, albo wyrzucone worki z odpadami budowlanymi na Woli Wiecławskiej.
Apelujemy by takie przypadki zgłaszać, a winnych zaśmiecania i niszczenia publicznie napiętnować.