payday loans

12.10.2008 - Ogłoszenia, 28 Niedziela Zwykła

Z okazji 30 rocznicy wyboru Jana Pawła II i VIII Dnia Papieskiego zapraszamy w czwartek, 16 października, na Mszę Św. dziękczynną za dar Jana Pawła II o godz. 17.00 i Różańcową Procesję Światła z Zagórzyc do Więcławic o godz. 17.45, w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego. Wyruszymy od remizy OSP w Zagórzycach do cmentarza (o godz. 17.30 autokar przewiezie uczestników z Więcławic do Zagórzyc).
Członków OSP z terenu parafii prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji.
 
Więcej ogłoszeń:
Uczta weselna to biblijny obraz wiecznego szczęścia. Uczta oznacza zaspokojenie głodu, nasycenie, szczęście. Niech Eucharystia, którą przeżywamy,   da nam przedsmak uczty w niebie.
 
* Z okazji 30 rocznicy wyboru Jana Pawła II i VIII Dnia Papieskiego zapraszamy w czwartek, 16 października, na Mszę Św. dziękczynną za dar Jana Pawła II o godz. 17.00 i Różańcową Procesję Światła z Zagórzyc do Więcławic o godz. 17.45, w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego. Wyruszymy od remizy OSP w Zagórzycach do cmentarza (o godz. 17.30 autokar przewiezie uczestników z Więcławic do Zagórzyc). Członków OSP z terenu parafii prosimy o pomoc                    w zabezpieczeniu trasy procesji.
 
W tym tygodniu wspominamy:
  • Bł. Honorata Koźmińskiego – w poniedziałek
  • Św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziewice – we wtorek
  • Św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła – w środę
  • Św. Jadwigę Śląską – we czwartek
  • Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – w piątek
  • Święto Św. Łukasza Ewangelisty – w sobotę
Solenizantów i solenizantki polecamy opiece i wstawiennictwu św. patronów, życząc obfitości Bożych darów i polecając ich opiece NMP Różańcowej.
* Zapraszamy wszystkich na Modlitwę Różańcową dziś o 16.30 i przez cały tydzień o godz. 17.30, szczególnie dzieciom przypominamy o tej modlitwie.
 
* Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek o 19.00.
 
* W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego składka do puszek na fundusz stypendialny w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
* Za ubranie ołtarzy dziękujemy rodzinie; Moniki Kubuśka, Teresy Tomczyk, Wojciecha Pazdańskiego, Ewy Pazdańskiej, Anieli Rosół, Haliny Seweryn i Iwony Oparciak
 
* Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła oraz  dary żywnościowe dla ubogich i potrzebujących. Można je jeszcze przekazać do środy.
 
* Wypominki można składać w kancelarii parafialnej, zaznaczając godz. 9.00, 11.00 lub 12.15. Bardzo prosimy zaopatrzyć groby w tabliczki oraz sprawdzić prawo własności i nienaruszalności grobu. Przypominamy, że prawo własności upływa po 25 latach  
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in. Utkany z Boga + DVD o JP II „Z dalekiego Kraju”
  • W Źródle m.in.: 30 rocz. wyboru JPII; Zanim stąd odejdę i JP II o modlitwie
  • Niedziela - nr specjalny; Zmniejszył odległość pomiędzy niebem a  ziemią
  • Miłujcie się!, ARKA i Bezpłatne Dobre Nowiny – o Ojcu Pio oraz Totus Tuus  - Przełomowy pontyfikat. Na dzieci czekają: Jaś, Dominik i Mały Gość.