payday loans

31.08.2008 - Ogłoszenia, 22 Niedziela Zwykła

Ewangelia nikomu nie obiecuje, że z Jezusem odniesiemy sukces w ludzkim rozumieniu. Zaprasza nas, byśmy wzięli na swoje barki swój krzyż i naśladowali Jezusa. Idąc wraz z Nim przez cierpienie i krzyż – dojdziemy do Zmartwychwstania i osiągniemy życie wieczne. Niech te nadzieję umacnia w nas eucharystyczne spotkanie z Chrystusem.
Ewangelia nikomu nie obiecuje, że z Jezusem odniesiemy sukces w ludzkim rozumieniu. Zaprasza nas, byśmy wzięli na swoje barki swój krzyż i naśladowali Jezusa. Idąc wraz z Nim przez cierpienie i krzyż – dojdziemy do Zmartwychwstania i osiągniemy życie wieczne. Niech te nadzieję umacnia w nas eucharystyczne spotkanie z Chrystusem.
 
* W tym tygodniu wspominamy:
  • Bł. Bronisławę, dziewicę – jutro
  • Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – w środę
Solenizantki i solenizantów polecamy łasce Bożej i opiece świętych patronów.
 
* W dzisiejszą niedzielę mamy ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności – dziękując P. Bogu za wolność módlmy się za wszystkich, którzy swoje życie, zdrowie i wysiłki składali na „ołtarzu wolności”
 
* Jutro rozpoczęcie roku szkolnego – wszystkim dzieciom życzymy owocnej i przyjemnej nauki, a nauczycielom zdrowia, sił i zadowolenia z wychowanków. Msza Św. o Boże błog. w Nowym Roku Szkolnym jutro o godz. 8.00 – zapraszamy.
 
* Zapraszamy na kolejne „Modlitewne Spotkanie z Janem Pawłem II” we wtorek o godz. 20.00. Naszą modlitwę o szybką beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II – zakończymy tradycyjnie procesją światła.
 
* Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00.
 
* Chorych prosimy zgłosić w kancelarii. W tym Roku Szkolnych chorych będziemy nawiedzać w sobotę od 9.00 – 12.00.
 
* W przyszłą niedzielę XVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – szczegóły w gablocie. Chętnych na wyjazd autokarem prosimy o zgłoszenie do środy.
 
* Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św.
Bóg zapłać za ubranie ołtarzy nowożeńcom: Renacie Orzechowskiej i Andrzejowi Żołna.
 
* Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Dożynek Parafialnych. Dożynki Jasnogórskie 6-7 września – informacja szczegółowa w gablocie.
 
* W związku z planowaną zmianą trasy Pielgrzymki Krakowskiej Niepołomice - Ruszcza - Maciejowice - Wiktorowice - Pielgrzymowice - Więcławice) bardzo prosimy wszystkich parafian o zastanowienie, kto może przyjąć pielgrzymów na nocleg (7 sierpnia 2009r.) i zgłoszenie swojej gotowości w przyszłą niedzielę, by można określić liczbę pielgrzymów mogących się zatrzymać u nas i dla ilu trzeba szukać noclegów w Michałowicach.
 
* Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu:  Dogmat w czasach niepewności; Komunia nie dla wszystkich; Tarcza dla nas i dla świata oraz Ważny głos abp. Nycza
  • W Źródle m.in.: Święci wzorem dla nas; Bohater z Wietnamu, Niezwykłość bycia osobą oraz Antypolonizm w natarciu
  • Niedziela – Witaj Szkoło; Śmierć w cieniu Wieży Galata i Rozmowa o konkordacie
  • ARKA – poświęcona Św. Stanisławowi Kostce
  • Na dzieci czekają: Mały Gość, Jaś i Dominik
* Małopolska Organizacja Turystyczna w Krakowie ogłasza Konkurs Fotograficzny p.t. Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Szczegóły w gablocie przed kościołem.