payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego

Chrzest Jezusa uświadamia nam, jak wielką wagę ma także nasz chrzest. Otrzymaliśmy nowe życie. Staliśmy się przybranymi dziećmi Boga. On daje nam swoją wierną bliskość i ochrania przed chcącym zawładnąć naszą duszą szatanem. Dzięki łasce Boga możemy zmieniać swoje życie, upodabniając się do Jego Syna. To trudna droga i życiowe zadanie. Prośmy często, byśmy czerpiąc siły z bliskości Boga i Eucharystii, „zasłużyli na nazwę dzieci Bożych i rzeczywiście nimi byli”.

Ogłoszenia

 • Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia, życzymy spotkania z Chrystusem.
 • Bóg zapłać za złożone w Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary na MISJE. W przyszłą niedzielę, do puszek przed kościołem, składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 • Jutro kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły w Liturgii Kościoła.
 • Jeśli ktoś jeszcze nie ma kalendarza parafialnego, może go otrzymać w zakrystii lub kancelarii.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace remontowe w naszym sanktuarium.
 • W najbliższa niedziele 15 stycznia, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy serdecznie na koncert naszego zespołu Jakubowe Muszelki. Usłyszymy utwory z ich najnowszej, zeszłorocznej płyty „Niebo TAK” przeplatane radosnymi kolędami i pastorałkami.
 • Ks Mirosław pragnie nawiedzić mieszkańców:
  W poniedziałek (09.01) od godz. 15.30, mieszkańców Sieborowic: od p. Boba i Hinc; ul. Załucek, a następnie od strony Zagórzyc; ul. Jaworek, ul. Wąska, ul. Nad Stawem i ul. Parkowa do p. Król.
  We wtorek (10.01) od godz. 15.00: mieszkańców Sieborowic: od p. Jachymek; ul. Zakrzeńskiego, ul. Piwna, ul. Zwierzyniec, ul. Grabowiec, ul. Słotwiny i ul. Sosnowiec.
  W środę (11.01) od godz. 15.30: mieszkańców Zagórzyc Dworskich: od strony Goszczy, ul. Szomańskiego; od p. Podgórskich i Zakonnik do p. Bhrel.
  W czwartek (12.01) od godz. 15.00: mieszkańców Zagórzyc, ul. Owocową; od p. Banaś do OSP i p. Kociarz.
  W sobotę (14.01) od godz. 9.00 mieszkańców Zagórzyc Dworskich, od ogrodów, ul. Jabłoniowa, a następnie od przepompowni wody, ul. Słowik, do p. Mucha.
 • ks. Proboszcz pragnie nawiedzić mieszkańców Pielgrzymowic:
  W poniedziałek (09.01) od godz. 15.00, mieszkańców Pielgrzymowic; od p. Janeczek, ul. Centralna 94 w kierunku Wiktorowic, do p. Białko, ul. Centralna 115.
  We wtorek (10.01) od godz. 15.00, mieszkańców Pielgrzymowic; od p. Nowicki, ul. Rodzinna 1, ul. Centralną do p. Sułczewskich i ul. Myśliwską do p. Komenda i Janeczek.
  W środę (11.01) od godz. 15.00, mieszkańców Pielgrzymowic, od p. Krawczyk, ul. Centralna 1, do p. Krawczyk, ul. Centralna 55.
  W czwartek (12.01) od godz. 15.00, mieszkańców Pielgrzymowic, od p. Kulesza i Dziarkowski, ul. Centralna 59, w kier. Sieborowic, ogródki działkowe i ul. Słotwiny, do p. Siemiński, ul. Sosnowiec 75.
  W piątek (13.01) od godz. 15.00, mieszkańców Zdzięsławic od p. Stręk, ul. Zgody 26, w kierunku kościoła do p. Dyląg, ul. św. Izydora 10.
  w sobotę (14.01) od godz. 9.00, mieszkańców Zdzięsławic, od. p. Krzyworzeka ul. Zgody 126, do p. Walczak i Pańczyk, ul. Zgody 67.
 • W miarę możliwości prosimy o przyjazd po księży i ministrantów, ewentualnie o informację o braku możliwości takiego transportu.
 • Przypominamy, że po Mszy św. będzie indywidualne, uroczyste błogosławienie dzieci. W każdą niedzielę dzieci mogą podchodzić do błogosławieństwa, podczas Komunii Św. kładąc palec na ustach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej

 • Gość Niedzielny min: wydanie świąteczne.
 • Niedziela min: Małżeństwo po katolicku; Chrzcielne zwyczaje; Ksiądz w okopach; Cud św. Januarego; Gdy dziecko jest nieśmiałe; Dieta dla wzmocnienia mózgu oraz dodatek - Benedykt XVI.