payday loans

10.08.2008 - Ogłoszenia, 19 Niedziela Zwykła

To, co po ludzku niemożliwe, jest możliwe z Chrystusem. Wiara przypomina nieraz kroczenie po wodzie. Potrzebujemy tylko odwagi zawierzenia Jezusowi. Św. Piotr tak długo kroczy po falach, jak długo wpatruje się w Jezusa – kto szuka ratunku w Bogu, ten nigdy nie pójdzie na dno.
To, co po ludzku niemożliwe, jest możliwe z Chrystusem. Wiara przypomina nieraz kroczenie po wodzie. Potrzebujemy tylko odwagi zawierzenia Jezusowi. Św. Piotr tak długo kroczy po falach, jak długo wpatruje się w Jezusa – kto szuka ratunku w Bogu, ten nigdy nie pójdzie na dno.
 
* Bóg zapłać wszystkim, którzy zatroszczyli się o potrzeby pielgrzymów i okazując gościnność pomogli przyjąć w naszej parafii 630 uczestników XXVIII Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.
 
* Bóg zapłać młodzieży KSM za przygotowanie liturgii na Mszę Św. z pielgrzymami.
 
* Tradycyjnie w tych dniach członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nawiedzą nasze domy, by zebrać ofiary na prace remontowe w naszej świątyni. W związku z koniecznością remontu dachu został złożony w styczniu, w Ministerstwie Kultury wniosek, na przywrócenie właściwego pokrycia kościoła gontem i spotkał się z przychylną akceptacją Ministra Kultury. Nasza parafia otrzymała zapewnienie o gwarancji 380.000,00 zł. na wspomniane prace – ze swej strony musimy dołożyć 40.000,00 własnego udziału. Dlatego prosimy parafian o ofiarność, by prace mogły zostać szybko ukończone, a termin wyznaczony przez ministerstwo to 30 października. Prace rozpoczniemy jeszcze w tym miesiącu.

* W tym tygodniu wspominamy:
  • Św. Klarę, dziewicę – jutro
  • Święto NMP Kalwaryjskiej – w środę
  • Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – w czwartek
  • Uroczystość wniebowzięcia NMP – w piątek. Msze Św. w porządku niedzielnym
  • Św. Stefana Węgierskiego – w sobotę
* Wszystkie solenizantki i solenizantów polecamy opiece świętych patronów i życzymy obfitości Bożych darów oraz łask potrzebnych w drodze do świętości.
 
* Bóg zapłać za ubranie ołtarzy nowożeńcom: Renacie Krawczyk i Tomaszowi Hejmo oraz Ewie Korfel i Jerzemu Bakalarz.
 
* Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace remontowe w naszej świątyni.
 
* Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sprawie Dożynek w sobotę o godz. 19.30. Dożynki parafialne odbędą się 24 sierpnia.
 
* Przypominamy, że o godz. 12.30 – dzieci wyjeżdżają na „IV Międzypowiatową Imprezę Integracyjną – Żyjmy dłużej” do Pałecznicy oraz koncert Arki Noego.
 
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in.: Jesteśmy coraz bogatsi; Absurdy tolerancji; Gospel, czyli radość i dodatek – Budowanie kościołów w PRL
  • W Źródle m.in.: Szansa na życie; Anioł w śmiertelnym ciele i Chorwaci w niedziele nie handlują
  • Niedziela – Zdobył najwyższy szczyt; Chiński mur i Juzyna – Spotkanie w górach
  • ARKA – Matka Boża Świętolipska – Królowa Warmii i Mazur i Numer specjalny: Z wielkiego Dziedzictwa Jana Pawła II – „Ziemia naszym domem”
 
* Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej – szczegóły na plakacie
 
* Diecezjalna Pielgrzymka Śladami Św. Pawła – inf. w gablocie