payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Adwentu

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. Radosny okrzyk Elżbiety stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

Ogłoszenia

 • Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na Nieszpory
 • Przypominamy że RORATY w naszym sanktuarium są o godz. 17.00, a ostatnie roraty w tym roku, w piątek rano o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych, którym nie udało się dotychczas wybrać na roraty.
 • W piątek (24.12) nie będzie Mszy św. o godz 17.00 i 18.00. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00 do Amfiteatru. Jest ogromy teren zapewniający zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedniego dystansu uczestników związany z reżimem sanitarnym. Składka podczas Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
 • Z pierwszą gwiazdką zasiądźmy wspólnie do rodzinnego stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania tradycji wigilijnej: abstynencji od pokarmów mięsnych i trzeźwości, by nic w rodzinach nie zakłóciło tej jedynej i wyjątkowej nocy Wigilii Bożego Narodzenia. Rodziny, które odebrały opłatki i życzenia kapłanów otrzymały również obrzęd wigilijny.
 • W tym trudnym okresie przedłuzającej się pandemii, w każdej rodzinie przy wigilijnym stole zasiądziemy duchowo i my kapłani, by uczestniczyć w Waszej modlitwie i radości rodzinnego spotkania z Chrystusem. Życzymy, by panowała w każdej rodzinie wzajemna miłość, porozumienie, zdrowie, serdeczność, wzajemny szacunek i mocna wiara oparta na Ewangelii. Niech opieka św. patronów prowadzi nas do świętości i chroni od wszelkich rodzinnych i innych sporów, niech ten trudny czas umocni nas we wzajemnej miłości, szacunku i serdeczności. Niech będzie czasem pojednania.
 • W tym szczególnym dniu pragniemy z serca płynące słowa, skierować także do wszystkich wyznawców innych religii i niewierzących mieszkańców naszej parafii, życząc im prawdziwego pokoju, wszelkich dóbr doczesnych, zdrowia, szczęścia, realizacji życiowych planów oraz prawdziwego szczęścia teraz i w przyszłym życiu.
 • W sobotę Boże Narodzenie, składka przeznaczona na świętopietrze.
 • W niedzielę 26.12 – święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu przypada w tym roku Św. Szczepana, pierwszego męczennika, z tej racji po każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa. Nie będzie Mszy św. po południu o godz 17.00. Składka w tym dniu przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Spowiedź adwentowa - od jutra przed i podczas Mszy św. będzie dyżur w konfesjonale.
 • W związku z panująca sytuacją i ograniczeniami sanitarnymi w niedzielę Świętej Rodziny ogłosimy informacje o wizytach duszpasterskich „KOLĘDZIE”.
 • Po każdej Mszy św. dzisiaj, podczas dyżuru członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, można w salce katechetycznej można odebrać opłatki świąteczne oraz kalendarz parafialny i życzenia świąteczne, (są również opłatki bezglutenowe). Jak w poprzednie lata, jest to również okazja do złożenia ofiary na utrzymanie służby kościelnej i pracowników.
 • Od poniedziałku, opłatki i kalendarz, można otrzymać w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania: rano od godz. 7.30 do 8.00 i od 18.30 do 19.00.
 • + Naszą wspólnotę parafialną w minionym tygodniu opuścili: śp. Zenon Chromniak z Książniczek i śp. Danuta Madej z Sieborowic. Pamiętajmy o nich i naszych bliskich zmarłych w modlitwach.
 • Informacje szczegółowe w gablocie o: Świętach z telewizyjną Jedynką; Ferie z Bogiem; Spotkanie mężczyzn – 19.01.2022r.; XIII Kolędowanie z Janem Pawłem II – 6 stycznia.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej

 • Gość Niedzielny, min: Jedynie Bogu pokłon; Kościół w pandemii; Kto do posług przy ołtarzu; Odkrycie w sercu świata + dodatek kolędy na CD – w wykonaniu s. karmelitanek.
 • Niedziela, min: Sprawdzian z patriotyzmu; Czas się przebudzić; Jak nie dać się oszukać przez telefon oraz dodatek Obrzęd wieczerzy wigilijnej i koledy.