payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia

Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg tak umiłował świat, że dał na swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy – nie tylko nasze, ale i całego świata. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia, dla każdego z nas jest wezwaniem – jak odpowiadamy na miłość Bożą nasza miłością?.

W tym tygodniu w liturgii

  • Wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika – we wtorek

Ogłoszenia

  • Rozpoczynamy dziś 77. Tydzień Miłosierdzia – Składka dzisiejsza przeznaczona na potrzeby Caritas.
  • W związku z reżimem sanitarnym bardzo prosimy o zachowanie dystansu podczas Komunii św. Zwykle wszyscy czekają, aż kapłan stanie na stopniu prezbiterium i nagle wszyscy z ławek ruszają do ołtarza. Bardzo prosimy by w momencie gdy kapłani stają przed Tabernakulum ustawiły się do Komunii św. osoby do 2 ławki stałej w kościele, a następnie systematycznie wychodziły kolejne osoby, by przed kapłanem było tylko 4-5 osób. Przypominamy również, że osoby przyjmujące Chrystusa na dłoń, spożywały Eucharystię na oczach kapłana: odsłaniamy usta i wyciągamy ręce przed kapłanem, kładąc lewą dłoń na prawej w kształcie krzyża i kiedy kapłan położy Komunię na lewej dłoni, prawą reką wkładamy Ciało Chrystusa do ust. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk przed Komunią Świętą.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w trzeci piątek miesiąca (16.04.) po Mszy św. o godz. 18.30 do godz. 20.00.
  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby remontowe naszej świątyni.
  • Składka w przyszłą niedziele do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej

  • Gość Niedzielny min: Pół wieku Wiary i Światła; Serce pełne miłości i miłosierdzia; W dłoniach Matki Chrystusa; O roli kobiet w Kościele …; Zawiedziona miłość i Chrystus o pogodnej twarzy.