payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, aby oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nas na wejście do królestwa życia wiecznego, za każdy dobry czyn, za to, żeśmy Go dostrzegali w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Jesteśmy grzeszni i słabi. Chrystus nieraz stawał przed nami w osobach potrzebujących, prosząc o pomoc, a myśmy Go nie dostrzegali. Prośmy więc o przebaczenie, o łaskę wrażliwości i dojrzałej wiary, byśmy się kiedyś znaleźli w Jego królestwie, gdy przyjdzie sądzić świat.

W tym tygodniu w liturgii

 • Dziś wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Panu Grzegorzowi, naszemu organiście oraz wszystkim muzykom, a szczególnie członkom naszej Orkiestry Hejnał, składamy najlepsze życzenia wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa, opieki św. Patronów i życzymy sukcesów muzycznych.
 • W środę – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewice i męczennice.
 • Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy
 • najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz św.
 • patronów.

Ogłoszenia

 • Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych dziś o godz. 16.30.
 • Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe i roczne w wysokości stypendium mszalnego.
 • Przyjęcie nowych ministrantów ze względu na pandemię będzie w późniejszym terminie.
 • Naszą wspólnotę parafialną opuściła śp. Irena Nowak z Młodziejowic. Jej pogrzeb będzie w czwartek, 26 listopada o godz.14.00. Pamietajmy o zmarłych w modlitwie.
 • Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym sanktuarium, wewnątrz świątyni, może uczestniczyć w liturgii 50 osób. Wszystkich prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów i zasłanianie ust oraz nosa i zachęcamy parafian do rzeczywistego do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 • Przypominamy wszystkim i zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej

 • Gość Niedzielny, min: Pytania o miłość; Jak przeżyć Mszę św. w telewizji; Totalitaryzm żyje; Za wolność! Tylko jaką; Przy łóżku nie słuchać braw i Prawda wyzwala.
 • Niedziela, min: Tak dla życia; Co się stało z Polską; Ważenie wartości; Prawdziwi i fałszywi prorocy w Polsce; Cudowne uzdrowienia oraz Nie ma dzieci – są ludzie.
 • Mały Gość, min: Zakochani w Świętym Chlebie; Po co chore dziecko ma się męczyć?; Pan Bóg się nie pomylił oraz Wyścig ku niebu i płyta CD – Cud nad cudami.
 • Jest nowy STAŚ

Powszechny Spis Rolny

Wójt Gminy Michałowice - Gminny Komisarz Spisowy przypomina, że do 30 listopada trwa POWSZECHNY SPIS ROLNY. Jest on obowiązkowy i dotyczy każdego gospodarstwa rolnego prowadzącego działalność rolniczą. Podstawowa formą spisu jest samospis internetowy. Ankieta spisowa dostępna jest pod adresem: spisrolny.gov.pl. Istnieje także możliwość dokonania spisu telefonicznego pod nr tel. 22 279 9999 lub poprzez wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrzów terenowych

Wszystkie informacje przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

Spiszmy się, jak na rolników przystało!
Wójt Gminy Michałowice
Antoni Rumian

Pismo dot. zagrożenia przestępczością

Szanowni Państwo

W związku z wcześniej zapadającym zmierzchem, a co za tym idzie możliwą zwiększoną aktywnością przestępców, proszę aby mieszkańcy gmin obsługiwanych przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Zielonkach zachowywali wzmożone środki bezpieczeństwa poprzez zamykanie drzwi i okien, korzystanie z zabezpieczeń technicznych, oświetlenie terenu wokół domu, zwracanie uwagi na podejrzane osoby i pojazdy, w szczególności spoza terenu naszego powiatu, parkujące w pobliżu domów i wzajemne sąsiedzkie doglądanie posesji. Często bywa, że złodzieje przed dokonaniem przestępstwa pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju artykułów czy roznoszenia ulotek dokonują rozpoznania terenu.

Wszelkie niepokojące informacje proszę kierować bezpośrednio do dyżurnego Komisariatu Policji w Zielonkach z siedzibą w Krakowie przy ul. Łokietka 205, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 lub do dzielnicowych obsługujących mieszkańców gminy.

Z wyrazami szacunku
Komendant Komisariatu Policji
w Zielonkach
podinsp. Andrzej Kowalski