payday loans

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało 2020 r. w parafii św. Jakuba Ap. w Więcławicach

W tym roku szczególnym, roku pandemii, by umożliwić jak największej ilości osób uczestnictwo w procesji, a także zachować zalecenia sanitarne, ołtarze będą usytuowane przy 4. remizach OSP, tak by Chrystus w Eucharystii mógł dotrzeć do wszystkich miejscowości naszej parafii.

 1. 11.00 – Msza św. w kościele
  • 11.45 – 12.15 – procesja do remizy OSP w Więcławicach, modlitwa i błogosławieństwo,
  • 11.45 – 12.15 – procesja do remizy OSP w Więcławicach, modlitwa i błogosławieństwo,
 2. ok. 12.25 – 12.45 – procesja od krzyża, k/p. Krzyworzeka do remizy OSP na Woli Więcławskiej, modlitwa i błogosławieństwo
 3. Ok. 12.45 – 13.15 przejedziemy ul. Spacerową, Podworską, Słowik, Szomańskiego i Kwitnącą do Domu Opieki w Zagórzycach i od Kwitnącej, (ok. 13.00) ruszy procesja do remizy OSP w Zagórzycach, modlitwa błogosławieństwo.
  • Ok. 13.15 – 14.00 przejedziemy do remizy OSP w Książniczkach, przez Sieborowice, Pielgrzymowice, Wiktorowice i Zdzięsławice: ul. Jaworek, Nad Stawem, Zakrzeńskiego, Sosnowiec, Wierzbowa, Centralna do Wiktorowic i Maciejowic. Zawrócimy k. rozlewni Wody, a następnie Centralną, Tatrzańską, Zgody i Jakubowym Szlakiem skierujemy się do Książniczek.
 4. Ok. 13.45 – 14.00 – od ul. Jakubowy Szlak i Brzezina wyruszy procesja do remizy OSP w Książniczkach, modlitwa i błogosławieństwo.
  • Ok. 14.10 – 14.40 przejedziemy ul. Strumiłły, Kadrową, Stoczki, Klinówka i św. Jakuba do kościoła.

Bardzo prosimy by podczas lokalnych procesji zachować przepisy bezpieczeństwa sanitarnego i właściwą odległość.

Tych parafian, którzy nie będą brali udziału w procesji zachęcamy by gromadzili się przed domami i obok kapliczek, by otrzymać błogosławieństwo. Prosimy także o udekorowanie trasy przejazdu kapłanów z Najświętszym Sakramentem.

Samochód „kaplicę” będzie prowadził samochód OSP.

ks. Ryszard Honkisz
proboszcz