payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek Wielkanocny

Nie martwcie się. Bóg naprawił wyrządzone przez was zło, wskrzeszając Jezusa. Boża miłość okazała się mocniejsza niż ludzkie intrygi, niż przemoc i nawet śmierć. Takie przesłanie kieruje do swoich słuchaczy św. Piotr w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu. „Nie bójcie się!” mówi Jezus do nas, którzy często musimy stawiać czoła skutkom naszych błędów. Zwycięstwo Boga jest pewne – i już dziś możemy się nim cieszyć.

Ogłoszenia

  • Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym trudnym Wielkim Tygodniu, towarzyszyli Chrystusowi podczas Triduum Paschalnego i czuwali tu w świątyni oraz trwali na modlitwie z bliskimi w Domowym Kościele, oraz chorym i samotnym,którzy się z nami łaczyli.
  • Dziękujemy p. Grzegorzowi i lektorom, którzy z ks. Mirosławem pięknie przygotowali obrzędy liturgii Triduum Paschalnego.
  • Aby umożliwić obecność rodzinom, które zamówiły intencje Mszy św., od jutra pierwsza Msza św. wieczorna będzie o godz. 17.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do nawiedzenia kościoła oraz indywidualnej modlitwy i adoracji Chrystusa w Eucharystii do godz. 18.30, o której rozpocznie się druga Msza św. wieczorna.
  • Bóg zapłać p. Grażynie i p. Edycie za przygotowanie i wystrój ołtarzy kwiatami oraz p. Markowi i ks. Mirosławowi za przygotowanie grobu i ciemnicy.
  • W piątek (17.04) na Mszy św. o godz. 17.30, rozpoczniemy nowennę do św. Stanisława Kostki w intencji zachowania naszej wspólnoty parafialnej od epidemii koronawirusa i uwolnienia od niej wszystkich narodów. Nowennę zakończymy procesją z relikwiami św. Stanisława Kostki i św. Jakuba w sobotę (25.04).
  • W piątek (17.04) z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 transmisja Nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Ukochani!!!

Wszystkim życzymy sił i cierpliwości, wzajemnej serdeczności i czerpania z miłości Zmartwychwstałego Chrystusa, który przynosi nadzieję i radość życia wiecznego oraz zapewnienie, że Bóg nas kocha.
Dzisiejszy dzień rozpoczyna serię radosnych spotkań uczniów i niewiast z Chrystusem Zmartwychwstałym.
Życzymy każdej rodzinie i każdemu z Was osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym, który przychodzi do każdego, kto tylko tego zapragnie i otworzy dla Chrystusa swoje serce, swój czas i swoje myśli.
Alleluja! Radujmy się, Pan prawdziwie zmartwychwstał !!!!