payday loans

16.03.2008 - Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 
 
Jakże często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wołanie „hosanna” jakże szybko zmieni się w okrzyki „ukrzyżuj Go”. Spoglądając dziś na krzyż pomyślmy o naszym grzechu i o miłości Boga. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 
 
Jakże często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wołanie „hosanna” jakże szybko zmieni się w okrzyki „ukrzyżuj Go”. Spoglądając dziś na krzyż pomyślmy o naszym grzechu i o miłości Boga. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował.
 
* Bóg zapłać wszystkim, uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej z Masłomiacej do Więcławic, którzy mimo deszczu i chłodu pomagali jak Szymon dźwigać krzyż Chrystusa. Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży KSM z Michałowic i Więcławic za przygotowanie i prowadzenie rozważań, Bóg zapłać policji i strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa a kierowcom za ograniczenie ruchu na trasie przejścia. Bóg zapłać Marcinowi Nowak za koordynację przygotowań i przebiegu Drogi Krzyżowej, jednocześnie pragniemy pogratulować Marcinowi awansu na Prezesa KSM Archidiecezji Krakowskiej oraz Karolinie Król stanowiska Dyrektora Sekretariatu KSM Archidiecezji Krakowskiej.
 
* Zapraszamy dziś wszystkich na Drogę Krzyżową, prowadzoną przez parafian o godz. 15.15 i ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.
 
* Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki (stan łaski uświęcającej i modlitwa wg intencji Ojca Św.)
 
* Jutro od 17.00 do 19.00 okazja do SPOWIEDZI, będą zaproszeni kapani. Nie odkładajmy spowiedzi do Wielkiej Niedzieli.
 
*Chorych z posługa sakramentalną na Święta nawiedzimy w Wielki Piątek przed południem – prosimy chorych zgłosić w kancelarii.
 
* Bóg zapłać młodzieży i lektorom za pomoc w przekazaniu do każdego domu życzeń i programu Wielkiego Tygodnia, gdyby ktoś nie otrzymał lub jest spoza parafii, lub potrzebuje dla członków rodziny, to bardzo prosimy o zabranie programu z bocznych ołtarzy – ukochani, starajmy się tak zorganizować czas, aby każda rodzina i każdy z nas mógł z Chrystusem przeżyć misterium swego odkupienia. Zapraszamy na modlitwę brewiarzową z KSM i służbą liturgiczną.
 
* W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; jeden posiłek do syta i 2 lekkie oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych, zachęcamy również do postu w sobotę. Przypominamy również o abstynencji od alkoholu.
 
* W Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy Św. o 17.00. Składka na KUL i PAT.
 
* Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom za ofiary złożone na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 
* Nasza parafię opuścił w tym tygodniu śp. Władysław Lach z Woli Więcławskiej, polecajmy jego duszę i wszystkich naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu.
 
* Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie we wtorek po świętach na godz. 19.00.
 
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej
  • W Gościu m.in. Wielki Tydzień przeżyj pobożnie; Szatan nie umarł; Kapelan GROM-u
  • W Źródle m.in. Wierni Bogu i morzu; Pokarm dla życia i Triduum Paschalne
  • W Niedzieli Wojna i pojednanie; Mamo ! czy mogę oddychać i W domu łaski
  • Na dzieci czeka: JAŚ, DOMINIK z płytą CD (testy dla VI-klasisty) i Mały Gość
* W punkcie kolportażu do nabycia BARANKI WIELKANOCNE w ramach akcji CARITAS „Podziel się wielkanocną radością”