payday loans

Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela Zwykła

Święty Paweł zwraca dzisiaj uwagę, żeby słowa Bożego nie przyjmować jak słowa ludzkiego, ale „jak słowo Boga, który działa w was wierzących”. Nigdy nie należy łączyć słowa Bożego z tym, który je głosi. To słowo, przyjęte z wiarą, będzie wydawać owoce w naszym życiu.

Dziś o 1630 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – w czwartek.
 • Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – w piątek.
 • Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – w sobotę. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości łaski Bożej i polecamy ich opiece św. patronów oraz Anioła Stróża.
 • Myśliwym i leśnikom z okazji św. patrona składamy najlepsze życzenia łaski zdrowia, udanych łowów oraz sił do troski o piękno i bogactwo natury naszych lasów. Darz Bór.
 • Jeszcze do środy nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego.
 • Można jeszcze składać ofiary na wypominki roczne w wysokości stypendium mszalnego w kancelarii lub zakrystii.
 • Bóg zapłać członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za przeprowadzenie kwesty na remont poprzecznej, alejki na cmentarzu. Zebrano kwotę 2785,00 zł.
 • Wszystkich prowadzących porządki przy grobach bardzo prosimy o stosowanie się do informacji i zarządzeń administracji cmentarza. Bardzo prosimy o sprawdzenie ważności prawa do grobu oraz opłat porządkowo-sanitarnych.
 • Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby remontowe w naszej świątyni.
 • W przyszłą niedzielę kwesta do puszek przed kościołem na pomoc ubogim.
 • Naszą wspólnotę parafialną opuściła w minionym tygodniu śp. Helena Krzyworzeka, pochodząca z Więcławic, a mieszkająca w Krakowie, Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 1500. Pamiętajmy o Niej i naszych bliskich zmarłych w modlitwach, a zwłaszcza podczas Eucharystii.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej:

 • Gość Niedzielny min: GPS Kościoła; Aborcja w Trybunale i Bronimy naszej tożsamości.
 • Niedziela min: Amnestia z wysokiego nieba; Żałoba – ludzkie doświadczenie; Postanowiła zostać świętą i Gender to zradykalizowana postać marksizmu.
 • Źródło min: Święto Niepodległości; Obudź się Europo; Patriotyzm i Mord w Koniuchach.
 • Ola i Jaś oraz Dominik z płytą CD – 10 przykazań i Mały Gość – z plakatem.

 

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym, w najbliższy czwartek (9.XI) zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty sprzęt należy przywieź na parking za dzwonnicą. Zbiórka do godz. 930. Można sprzęt przywieź w środę do godz. 1800 na plebanię. Informacje szczegółowe na plakatach i ulotkach.
 2. W sobotę 11 listopada o godz. 1800 na Woli Więcławskiej, Koncert Przyjaźni z okazji Święta Niepodległości Polski oraz Dnia Weteranów USA. W koncercie wystąpi min Chór Camino z Więcławic – szczegóły na plakacie. Zachęcamy do udziału.
 3. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". Celem projektu jest wyeliminowanie jednego z tzw. wyjątków w ustawie antyaborcyjnej. Obecnie polskie prawo zezwala na aborcję m. in. wtedy, gdy lekarze podejrzewają u dziecka ciężką chorobę. Wystarczy zaledwie podejrzenie choroby, by skazać dziecko na śmierć. W projekcie nowej ustawy nie ma tego zapisu - każde dziecko, także to, które być może jest obciążone chorobą, będzie miało bezwzględne prawo do życia. Zachęcamy do poparcia projektu poprzez złożenie swojego podpisu. Trzeba podać imię i nazwisko, adres oraz PESEL. Jeśli ktoś nie zna na pamięć swojego PESELU, będzie można podać go telefonicznie. Podpisać mogą się wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, które w ostatnich tygodniach nie poparły jeszcze tego projektu np. w internecie. Inicjatywa nie jest akcją polityczną, ale społeczną. Organizuje ją Fundacja Życie i Rodzina z Kają Godek, mamą chłopca z zespołem Downa. Projekt "Zatrzymaj aborcję" poparła Konferencja Episkopatu Polski oraz abp Marek Jędraszewski.
 4. Stowarzyszenie GPS Kalwaria z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz czwarty organizuje dobroczynną zbiórkę Mikołajkową dla dzieci na Kresach. W tym roku celem jest zorganizowanie prezentów dla dzieci polskich w podwileńskiej parafii w Podbrodziu na Litwie. Zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w tą akcję zbierania prezentów. Zbiórka obejmuje: nowe zabawki, artykuły szkolne, pomoce naukowe oraz słodycze. Zbiórka potrwa od 12 – 20 listopada. Dary można składać przy ołtarzu Matki Bożej.