payday loans

2.04.2017, Ogłoszenia - 5 Niedziela WP

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

„Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” - powiedział dziś do nas Chrystus. Czekające nas Święta Wielkanocne, to nie tylko piękne tradycje i spotkania rodzinne, ale też rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dziś, po raz kolejny, w kontekście śmierci, pojawia się pytanie o naszą wiarę – ale tu nie chodzi o naszą śmierć, ale o nasze życie wieczne! Zapraszamy wszystkich, na Drogę Krzyżową prowadzoną przez parafian dziś o godz. 15.15 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.
Droga Krzyżowa w tygodniu, w piątek po wieczornej Mszy św.

Bóg zapłać za złożone dziś przed kościołem ofiary na Fundusz Stypendialny.
Bóg zapłać mieszkańcom Woli Więcławskiej i Zdzięsławic, za złożone u Sołtysów ofiary na kwiaty do „Bożego grobu”.
Spowiedź z okazji pierwszego piątku od godz. 17.30. Chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną nawiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych nie zapisanych na I-piątki.
Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. o godz.12.15 procesja i konkurs palm – wszystkich zachęcamy do udziału w konkursie.
* W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Musiał z Sieborowic, pamiętajmy o niej i naszych bliskich zmarłych w codziennych modlitwach, a zwłaszcza podczas Eucharystii.
.
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
Gość Niedzielny: Co można zrobić z cierpieniem?; Nie chodzą za byle kim; Granica i Skazani na śmierć.
Niedziela: Historia pisana na naszych oczach; Osamotnieni, ale nie samotni; Zabójca Helenki się nawrócił; Bez cenzury i Wyjdź z grobu.
Źródło: Wytrwałość i pocieszenie; Skarb prawego sumienia i Odpowiedzi z nieba.
Jest nowa DROGA.
Na dzieci czekają: Ola i Jaś oraz Mały Gość.
.
Grupa Mieszkańców organizuje rodzinne wczasy CHORWACJA-BOŚNIA I HERCEGOWINA. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej.
Prosimy o głosowanie w sklepach TESKO do 9 kwietnia, na projekt BULODROMU złożony przez nasz Parafialny Klub Sportowy „JAKUB” -szczegóły w gablocie.
Dzień otwarty Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dla dzieci z wadą słuchu w Krakowie na ul. Niecałej 8, w dniu 5 kwietnia – szczegóły w gablocie.

W przyszła niedzielę, 9-go kwietnia, w godzinach 10.00 – 13.30, przed wikarówką, odbędzie się kiermasz wielkanocny, na którym będzie można nabyć ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.
Również Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz Urząd Gminy Michałowice zaprasza wszystkich mieszkańców na Jarmark Wielkanocny. Będzie to okazja do poznania lokalnych producentów ozdób świątecznych i żywności, a także integracji naszej michałowickiej społeczności. Jarmark Wielkanocny odbędzie się  w niedzielę, 9 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 17:00 na Palcu Józefa Piłsudskiego oraz w foyer budynku Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice.
Zapraszamy dzieci i dorosłych do rodzinnego świętowania.